jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۰۰۶   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۹:۳۹

رئیس‌جمهور فرانسه با اعلام اینکه شکست کامل داعش در سوریه تا اواخر فوریه ۲۰۱۸ محقق خواهد شد، تأکید کرد در این‌ صورت جامعه جهانی چاره‌ای جز گفت‌وگو با رئیس‌ جمهور این کشور ندارد.

جامعه جهانی چاره‌ای جز گفت‌وگو با اسد ندارد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، امانوئل مکرون ابراز عقیده کرد که پیروزی بر گروه تروریستی داعش در سوریه تا اواخر ماه فوریه محقق خواهد شد.

وی در گفت‌وگو با تلویزیون «فرانس‌ــ‌2»، خاطرنشان کرد «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در 9 دسامبر پیروزی بر داعش (در عراق) را اعلام کرد، «من معتقدم که جنگ در سوریه در اواخر فوریه پایان خواهد یافت».

رئیس‌ جمهور فرانسه افزود: بعد از شکست نهایی داعش در سوریه، جامعه جهانی «مجبور خواهند شد» با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه گفت‌وگو کنند.

مکرون خاطرنشان کرد: «اسد به‌ دلایلی در قدرت خواهد ماند از جمله این‌که او تحت محافظت نیروهایی قرار دارد ــ خواه ایران باشد خواه روسیه ــ که در میدان جنگ پیروزی‌هایی به‌دست آورده‌اند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر