jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۹۰۹   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان بهزیستی کشور،‌ از قرار گرفتن لایحه حمایت از افراد دارای معلولیت در دستور کار مجلس خبر داد و گفت: مفاد این لایحه در قالب 35 ماده از روز سه‌شنبه همین هفته، مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی‌بندپی‌ افزود: تصویب این لایحه، حاصل دو سال کار کارشناسی متخصصان و کارشناسان سازمان بهزیستی بود و با توجه به هماهنگی‌ انجام شده، این لایحه خارج از نوبت در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

‌وی با اشاره به وقوع زلزله اخیر ادامه داد: وقوع زلزله در استان کرمانشاه برای هموطنان ما در مناطق زلزله‌زده، شرایط سختی ایجاد کرد و عوامل بهزیستی از همان ساعات اولیه برای حمایت از آسیب‌دیدگان در محل حاضر شدند.

محسنی‌بندپی افزود: اقدامات فراگیر و همه‌جانبه بهزیستی کشور در جهت حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه برای کاهش آلام آنها با اعزام روان‌شناسان و مددکاران اجتماعی در قالب 50 تیم حمایت روان‌شناسی موسوم به محب آغاز شد و هم‌اکنون این تیم‌ها ارائه خدمات را ادامه می‌دهند.‌

وی عنوان کرد: راه‌اندازی مهدهای کودک که در جریان زلزله اخیر تخریب شدند، در 39 کانکس از دیگر اقداماتی بود که از سوی بهزیستی کشور در جهت حمایت از کودکان و خردسالان زلزله‌زده انجام شد.

محسنی‌بندپی ابراز کرد:‌ 17 هزار نفر از هموطنان زلزله‌زده کرمانشاهی، از خدمات و حمایت‌های روانی و اجتماعی تیم‌های محب بهزیستی، بهره‌مند شده‌اند.

وی احداث مرکز ارائه خدمات توانبخشی در سرپل ذهاب را از دیگر اقدامات بهزیستی در مناطق زلزله زده عنوان کرد و گفت: تاکنون 361 کانکس میان مددجویان بهزیستی در کرمانشاه توزیع شده که 150 عدد آن به زنان سرپرست خانوار و بقیه به معلولان و خانواده‌های دارای فرزند معلول واگذار شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر