jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۹۰۹   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان بهزیستی کشور،‌ از قرار گرفتن لایحه حمایت از افراد دارای معلولیت در دستور کار مجلس خبر داد و گفت: مفاد این لایحه در قالب 35 ماده از روز سه‌شنبه همین هفته، مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی‌بندپی‌ افزود: تصویب این لایحه، حاصل دو سال کار کارشناسی متخصصان و کارشناسان سازمان بهزیستی بود و با توجه به هماهنگی‌ انجام شده، این لایحه خارج از نوبت در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

‌وی با اشاره به وقوع زلزله اخیر ادامه داد: وقوع زلزله در استان کرمانشاه برای هموطنان ما در مناطق زلزله‌زده، شرایط سختی ایجاد کرد و عوامل بهزیستی از همان ساعات اولیه برای حمایت از آسیب‌دیدگان در محل حاضر شدند.

محسنی‌بندپی افزود: اقدامات فراگیر و همه‌جانبه بهزیستی کشور در جهت حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه برای کاهش آلام آنها با اعزام روان‌شناسان و مددکاران اجتماعی در قالب 50 تیم حمایت روان‌شناسی موسوم به محب آغاز شد و هم‌اکنون این تیم‌ها ارائه خدمات را ادامه می‌دهند.‌

وی عنوان کرد: راه‌اندازی مهدهای کودک که در جریان زلزله اخیر تخریب شدند، در 39 کانکس از دیگر اقداماتی بود که از سوی بهزیستی کشور در جهت حمایت از کودکان و خردسالان زلزله‌زده انجام شد.

محسنی‌بندپی ابراز کرد:‌ 17 هزار نفر از هموطنان زلزله‌زده کرمانشاهی، از خدمات و حمایت‌های روانی و اجتماعی تیم‌های محب بهزیستی، بهره‌مند شده‌اند.

وی احداث مرکز ارائه خدمات توانبخشی در سرپل ذهاب را از دیگر اقدامات بهزیستی در مناطق زلزله زده عنوان کرد و گفت: تاکنون 361 کانکس میان مددجویان بهزیستی در کرمانشاه توزیع شده که 150 عدد آن به زنان سرپرست خانوار و بقیه به معلولان و خانواده‌های دارای فرزند معلول واگذار شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها