jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۸۳۱   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از نهال کاری 3535 هکتار از اراضی استان تا اسفندماه سال‌جاری خبر داد.

محمد یوسفی با اشاره به این که 23 نقطه در بیش از سه میلیون و 121 هزار هکتار از مساحت خراسان جنوبی تحت فرسایش بادی قرار دارد، افزود: از محل اعتبارات سال گذشته، 353 هکتار از اراضی استان نهالکاری و 562 هکتار نیز مراقبت و آبیاری شده است. به گفته وی امسال نیز از محل اعتبارات استانی 846 میلیون تومان و از محل اعتبارات ملی نیز بیش از 21 میلیارد تومان برای بیابان‌زدایی در خراسان جنوبی تعریف شده است. اما برای اجرای پروژه‌های نهالکاری 3535 هکتار از اراضی بیابانی استان و 227 هکتار مدیریت روان‌آب‌های سطحی، مناقصه‌ای برگزار شده و پیش‌بینی می‌شود این پروژه‌ها بعد از مشخص شدن برنده مناقصه، تا اوایل اسفند ماه سال جاری اجرایی شود./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر