jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۷۲۷   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیب و سوران گفت: همه‌ساله با ورود هوای سرد به مناطق شمالی کره زمین، صدها قطعه پرنده به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان مهاجرت می‌کنند.

‌به گزارش اداره حفاظت محیط زیست سیب و سوران، دهقان نژاد افزود: هر ساله از اوایل مهرماه پرندگان مناطق سردسیر از قبیل سیبری، مهمان آبگیرها، بندهای آبی و سدهای شهرستان سیب و سوران هستند.

دهقان نژاد گفت: با توجه به خشکسالی و به درازا کشیدن فصل گرمای شهرستان در امسال، این کوچ در آذرماه صورت گرفته است.وی با اشاره به اینکه این پرندگان تا اواسط اسفند در سیب و سوران زیست خواهند کرد، گفت: این دسته‌ پرندگان از گونه‌های اگرت، حواصیل، خوتکا، چنگر، سرسبز، پلیکان، فلامینگو و غاز هستند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیب و سوران با بیان اینکه امسال هیچ گونه پروانه شکاری در سطح استان صادر نشده است، گفت: از ابتدای مهاجرت پرندگان، محیط بانان به صورت ویژه در منطقه مستقر شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر