jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۷۱۳   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی از تسهیلات ویژه برای گلخانه‌داران خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش ایسنا،هاشم ولی پورمطلق در حاشیه بازدید از چند طرح گلخانه‌ای گفت: برای توسعه گلخانه‌های سطح خراسان‌جنوبی برنامه‌های مدون و مشخصی داریم و تلاش ما برای استفاده مناسب بهره‌برداران این حوزه است که از تسهیلات ویژه‌ای برخوردار شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی افزود: تسهیلات ویژه‌ای که برای گلخانه‌داران تعیین و مشخص شده تنها برای ایجاد انگیزه و سهولت در کار احداث‌کنندگان گلخانه‌ها است.

ولی‌پورمطلق گفت: امکان صدور پروانه برای گلخانه‌های از 500 متر مربع به بالا وجود دارد و پرداخت تسهیلات نیز بر اساس میزان احداث مشخص می‌شود.رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که پرداخت تسهیلات 150 میلیون ریالی قرض‌الحسنه با باز پرداخت 2 ساله برای تشویق متقاضیان در نظر گرفته شده است، افزود: پرداخت تسهیلات 10 درصد از محل منابع صندوق توسعه ملی برای احداث و تجهیز گلخانه‌ها با عاملیت پست بانک هم‌چنین پرداخت تسهیلات 14 درصد از محل منابع صندوق توسعه ملی برای احداث و تجهیز گلخانه‌ها با عاملیت بانک کشاورزی صورت می‌پذیرد که متقاضیان می‌توانند اقدامات مربوطه را برای دریافت تسهیلات انجام دهند.

ولی‌پورمطلق گفت: در خصوص طرح برنامه اشتغال فراگیر روستاییان و عشایر، تسهیلات با کارمزد حداکثر 6 درصد و بازپرداخت 6 ساله پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی افزود: در خراسان‌جنوبی 185 واحد گلخانه‌ای با سطح زیرکشت 60 هکتار فعال است که بیشترین سطح زیرکشت گلخانه‌های استان با 17.9 هکتار به شهرستان فردوس و پس از آن با 14 هکتار به شهرستان قائن اختصاص دارد.

وی با اشاره به تولید امسال 8200 تن انواع محصولات گلخانه‌ای در خراسان‌جنوبی، یادآور شد: 75 درصد محصولات گلخانه‌ای استان در داخل مصرف و 25 درصد به استان‌های هم‌جوار ارسال می‌شود.رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: بیشترین تولید محصولات گلخانه‌ای مربوط به خیار، گوجه فرنگی و گل رز است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها