jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۷۰۶   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون میراث فرهنگی کرمانشاه از خسارت بیش از 2میلیارد تومانی به آثار تاریخی این استان خبرداد و گفت: هم اکنون تیمی از یونسکو به همراه کارشناسان استانی در حال بازدید از مناطق زلزله زده و برآورد خسارت‌ها هستند.

به گزارش ایلنا،اکبر رضایی افزود: با وقوع زلزله 7.3 دهم ریشتری در استان کرمانشاه و تخریب و آسیب بسیاری از شهرستان‌ها متاسفانه آثار تاریخی این استان نیز دچار آسیب شدند.

وی افزود: طبق بررسی و نظر کارشناسان در این حوزه بیش از دو میلیارد خسارت به این آثار تاریخی وارد شده است.

رضایی در ادامه افزود: هم اکنون تیم یونسکو در ایران به کرمانشاه سفر کرده و همراه تیمی از مدیران استان کرمانشاه در حال بازدید و بررسی خسارت‌ها به مناطق زلزله زده هستند.

معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه عنوان کرد: آثار تاریخی شهرستان‌های ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و دالاهو دچار آسیب شدند ولی خوشبختانه بناهای بیستون، طاق بستان درشهرستان کرمانشاه و آناهیتا در شهرستان کنگاور دچار آسیب نشدند.

وی گفت: دو آثار تاریخی که بر اثر این زلزله دچار آسیب‌های جدی شدند شامل یک مجموعه گورستانی این استان و دیگری مسجد عبدالله ابن عمر ریجاب که سقف و مناره آن دچار آسیب جدی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر