jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۰۳۶۱۲ ۲۶ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۳۶

مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، گفت: با شروع وزش باد از روز پنج‌شنبه و بارش باران از پنج‌شنبه شب در تهران، شاهد کاهش آلاینده‌های جوی در تهران خواهیم بود و صبح شنبه شاهد آسمانی صاف، شفاف و ‌آبی در تهران هستیم.

باد وباران از پنج شنبه شروع می شود

به گزارش جام جم آنلاین ،احمد وظیفه در گفت‌وگو با فارس، درباره شرایط جوی تهران و آلودگی هوا، اظهار داشت: صبح امروز میانگین شاخص آلودگی هوای تهران 143 بود و انتظار این است که امروز نیز در همین محدوده 150 باقی بماند و شرایط تا روز چهارشنبه از نظر آلودگی هوا در حد همین ارقام باشد.

وی ادامه داد: از پنج‌شنبه موج جدید بارشی وارد کشور می‌شود و به تدریج از غلظت آلایندگی‌های جوی در غرب کشور کاسته می‌شود، همچنین پنج‌شنبه همین هفته آسمان شمال غرب ابری و بارندگی است.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی ادامه داد: روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه هفته آینده وزش باد در تهران خواهیم داشت ضمن آنکه جمعه بارندگی خفیفی در تهران رخ می‌دهد و همین امر موجب کاهش آلاینده‌های جوی در تهران خواهد شد.

وی گفت: امروز فرونشینی هوا را داریم و این اجازه بالا رفتن آلاینده‌ها را نمی‌دهد،بنابراین هر چه آلاینده تولید شود در ارتفاع پایین می‌ماند.

وظیفه اظهار داشت: روزهای پنج‌شنبه شب تا صبح جمعه بارش خفیفی در تهران و برف در ارتفاعات تهران را خواهیم داشت ضمن آنکه روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه وزش باد در تهران رخ می‌دهد و این موجب می‌شود هوای تهران در روز صبح شنبه هفته آینده بسیار پاک و در واقع آسمان و شهر تهران «کارت‌پستالی‌» شود و کوه دماوند نیز در تهران مشخص خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر