jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۰۳۶۱۲   ۲۶ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۳۶

مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، گفت: با شروع وزش باد از روز پنج‌شنبه و بارش باران از پنج‌شنبه شب در تهران، شاهد کاهش آلاینده‌های جوی در تهران خواهیم بود و صبح شنبه شاهد آسمانی صاف، شفاف و ‌آبی در تهران هستیم.

باد وباران از پنج شنبه شروع می شود

به گزارش جام جم آنلاین ،احمد وظیفه در گفت‌وگو با فارس، درباره شرایط جوی تهران و آلودگی هوا، اظهار داشت: صبح امروز میانگین شاخص آلودگی هوای تهران 143 بود و انتظار این است که امروز نیز در همین محدوده 150 باقی بماند و شرایط تا روز چهارشنبه از نظر آلودگی هوا در حد همین ارقام باشد.

وی ادامه داد: از پنج‌شنبه موج جدید بارشی وارد کشور می‌شود و به تدریج از غلظت آلایندگی‌های جوی در غرب کشور کاسته می‌شود، همچنین پنج‌شنبه همین هفته آسمان شمال غرب ابری و بارندگی است.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی ادامه داد: روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه هفته آینده وزش باد در تهران خواهیم داشت ضمن آنکه جمعه بارندگی خفیفی در تهران رخ می‌دهد و همین امر موجب کاهش آلاینده‌های جوی در تهران خواهد شد.

وی گفت: امروز فرونشینی هوا را داریم و این اجازه بالا رفتن آلاینده‌ها را نمی‌دهد،بنابراین هر چه آلاینده تولید شود در ارتفاع پایین می‌ماند.

وظیفه اظهار داشت: روزهای پنج‌شنبه شب تا صبح جمعه بارش خفیفی در تهران و برف در ارتفاعات تهران را خواهیم داشت ضمن آنکه روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه وزش باد در تهران رخ می‌دهد و این موجب می‌شود هوای تهران در روز صبح شنبه هفته آینده بسیار پاک و در واقع آسمان و شهر تهران «کارت‌پستالی‌» شود و کوه دماوند نیز در تهران مشخص خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر