jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۳۰۵۶   ۲۴ آذر ۱۳۹۶  |  ۲۲:۴۹

رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی درباره اقدام اخیر آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل، گفت که از دست دادن این شهر به معنای از دست دادن مکه مکرمه و مدینه منوره است.

از دست دادن قدس به معنای از دست دادن مکه و مدینه است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی درباره اقدام اخیر آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل، گفت که از دست دادن این شهر به معنای از دست دادن مکه مکرمه و مدینه منوره است.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، «رجب طیب اردوغان» شامگاه جمعه در واکنش به این اقدام آمریکا گفت: «اگر قدس را از دست دهیم، مدینه را از دست خواهیم داد و اگر مدینه را از دست دهیم، مکه را از دست خواهیم داد و اگر مکه از دست رود، کعبه از دست خواهد رفت».

وی که در جریان مراسم افتتاح اولین خط مترو بدون راهبر استانبول سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت که تصمیم اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد شهر قدس زنگ خطر برای توطئه‌های جدید علیه جهان اسلام است.

اردوغان ادامه داد: اگر مسلمانان نتوانند به این اقدام پاسخ مناسبی بدهند، این توطئه‌ها بر آن‌ها چیره خواهد شد.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین افزود: «در صورتی که مسلمان در مسئله قدس موفق شوند، این موفقیت یک نقطه عطفی برای همه

آن‌ها خواهد بود».

وی با بیان این که قدس کرامت، عزت و خط قرمز ترکیه است، تأکید کرد که این شهر پایتخت فلسطین بوده که هم‌اکنون تحت اشغال اسرائیل قرار گرفته است.

اردوغان اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل از سوی رئیس جمهوری آمریکا را بمبی توصیف کرد که به سمت خاورمیانه پرت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها