jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۱۰۲۸۹۴   ۲۴ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۹:۰۰

وزیر بهداشت با اشاره به همکاریهای مشترک در صنعت دارو خبر داد:

کره جنوبی در ایران بیمارستان می‌سازد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در سفری به کره جنوبی ضمن اشاره به امضای تفاهمنامه در زمینه صنعت دارویی و ساخت بیمارستان گفت: فرصتهای مناسبی در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشترک برای ساخت بیمارستان و تجهیزات بیمارستانی در ایران و بخشهای پزشکی وجود دارد.

کره جنوبی در ایران بیمارستان می‌سازد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازمهر، دکتر سید حسن هاشمی که به دعوت وزیر بهداشت کره جنوبی به این کشور سفر کرده است و هیاتی از وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی او را همراهی می‌کنند، با بیان اینکه زمینه های همکاری بسیاری بین دو کشور ایران و کره جنوبی وجود دارد و گفتگوهای زیادی بین کارشناسان انجام شده است، ادامه داد: فرصت های مناسبی در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک برای ساخت بیمارستان و تجهیزات بیمارستانی در ایران و همچنین در بخش های پزشکی، صنعت دارو و همچنین در حوزه آموزش و پژوهش برای دو کشور وجود دارد.
هاشمی با اشاره به اینکه کره جنوبی در این بخش پیشرفت های مناسبی داشته است و بسیار علاقه‌مند همکاری با ماست، افزود: برای ایران هم فرصت بسیار خوبی است که از دانش و تجربه کره جنوبی استفاده کند و مطمئن هستم که بخش خصوصی دو کشور از فرصت سرمایه گذاری که توسط بانک های کره جنوبی فراهم شده است حداکثر استفاده را خواهند برد.
وی افزود: در حال حاضر قرارداد ساخت ۳ بیمارستان منعقد شده و فرصت عالی برای ایران است که از آنچه که بانک های کره ای سرمایه گذاری می کنند، اشتغال زایی کند.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه این قرارداد برای کره جنوبی نیز بسیار فرصت خوبی است، افزود: امیدوارم که در این سفر بتوانیم گام های بعدی را در تفاهم نامه ای که امضا می شود تعریف کرده و در آینده نزدیک شاهد روابط بیشتر بین دو بخش سلامت ایران و کره جنوبی باشیم.
دکتر هاشمی در خصوص کمبود تخت های بیمارستانی و تجهیز آنها نیز گفت: بارها در دولت یازدهم و دوازدهم گفته ایم که قرار نیست همه خدمات را دولت ارائه بکند، بنابر این بسیار علاقه مندیم که بخشی از این خدمات را بخش خصوصی ارائه کند و توسط دولت خرید خدمت صورت گیرد.
وی ادامه داد: در این راستا راهکارهای جدیدی تعریف کرده ایم و خوشبختانه در بودجه ۹۷ که در قالب لایحه به مجلس ارائه شد و در تبصره ۱۹ نیز شفاف مشخص شده است که بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی می تواند برای ارائه خدمات حوزه سلامت سرمایه گذاری کنند که البته عمدتا معطوف به درمان است.
دکتر هاشمی تاکید کرد: بخشی از خدمات به مردم از جمله سطح یک که مربوط به دولت و بیمه ها است باید بهتر از گذشته ارائه شود و کره جنوبی یکی از کشورهای علاقمند سرمایه گذاری در این زمینه است که امیدوارم طرف ایرانی از این فرصت ایجاد شده علاوه بر کشور کره جنوبی بلکه با چین، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی نیز بهره کافی را ببرد و این حق مردم است که از خدمات بهتر بهره مند شوند و باید احترام بیشتری به مردم بشود.
وی با بیان اینکه در این راه نیاز به رقابت است و ما هم به عنوان دولت باید فرصت را فراهم کنیم تا این رقابت شکل بگیرد، افزود: در رقابت هاست که ارتقا کیفیت مشخص می شود و در این راستا کیفیت کار ارائه کننده خدمت با رقبایی که دارند محک می خورد تا مردم بتوانند در این خصوص با انتخاب های متعدد، بهترین کیفیت را دریافت کنند.
وزیر بهداشت در پایان با اشاره به اینکه حتما در جهت رفع کمبودها، ایجاد اشتغال، استفاده از سرمایه های بیرونی، حوزه سلامت نیز باید فعال باشد، گفت: بخش عمده این سفر با همین هدف گذاری صورت می گیرد که خوشبختانه طرف کره ای هم بسیار اشتیاق دارد که از فرصت ایجاد شده در جهت توسعه همکاری ها گام بردارد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر