jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۲۸۳۷   ۲۴ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۱

وزیر خارجه عربستان سعودی اذعان کرد که این کشور «نقشه راهی» برای برقراری روابط دیپلماتیک کامل با رژیم صهیونیستی تدوین کرده است.

نقشه راه عربستان برای برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی می‌گوید که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص برقراری صلح بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی جدی است.

الجبیر در مصاحبه با کانال «فرانس 24» تصریح کرد که آمریکایی‌ها در حال رایزنی با همه طرف‌ها از جمله عربستان و تلفیق دیدگاه‌های همه این طرف‌ها هستند و گفته‌اند که برای تدوین طرح سازش در خاورمیانه به زمان زیادی نیاز دارند.

وزیر خارجه عربستان افزود: هنوز مشخص نیست که آیا پیشنهادات دولت آمریکا برای دولت آمریکا برای دو طرف (فلسطینی و اسرائیلی) قابل قبول است یا خیر زیرا به عقیده من هنوز طرح آمریکا تکمیل نشده است.

الجبیر همچنین مدعی شد که در حال حاضر هیچ گونه رابطه‌ای بین عربستان و رژیم صهیونیستی وجود ندارد با وجود اینکه نگرانی از نفوذ ایران در منطقه، نگرانی مشترکی برای هر دو طرف است.

وی در عین حال تأکید کرد که ریاض نقشه راهی برای برقراری روابط دیپلماتیک کامل با اسرائیل در صورت دستیابی به توافق صلح با فلسطینیان، آماده کرده است.

این اظهارات الجبیر در حالی است که سخنان اخیر ترامپ درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به قدس، خشم فلسطینیان را به دنبال داشته و با محکومیت بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی مواجه شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها