jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۰۰۸۰۹   ۱۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۴:۴۶

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری ماهیت صهیونیستی اقدام اخیر ترامپ افزود: این حرکت نشان داد که ترامپ به دنبال حمایت مطلق از صهیونیسم جهانی و در پی آن است که سلطه‌جویی اسرائیل را در منطقه افزایش و مقبول جلوه دهد و این موضوع مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذاشت.

تعبیر قرآن درباره صهیونیست‌ها/ حمایت مطلق ترامپ از صهیونیسم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح شنبه 18 آذر ماه با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه، آیت‌الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با محکوم نمودن اقدام رئیس جمهور آمریکا علیه قدس شریف گفت: قدس شریف، یکی از دو محل بسیار مقدس و مبارک اسلامی، یکی از دو قبله مسلمین و بعد از مسجدالحرام مورد تقدیس و احترام قرآن کریم است، به طوری که در مطلع سوره اسرا از مسجدالاقصی به مسجدی مبارک تعبیر شده است. حرکت خباثت‌آمیز ترامپ به منزله مقابله با اعتقادات اسلامی است که جهان اسلام را تحریک و مسلمانان و حتی غیر مسلمانان را از این حرکت شوم نگران کرده است.

هاشمی شاهرودی، با اشاره به حمایت آمریکا از صهیونیست‌ها و اینکه تعبیر «اشدّ عداوتاً» در قرآن کریم درباره صهیونیست‌ها به کار رفته است، گفت: اکنون وقت آن است که ‌ملت‌های اسلامی، بیدار و روشن شوند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از فرصت پدید آمده بر اثر اقدام رئیس جمهور آمریکا برای بیداری ملت‌های مسلمان و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی گفت: دلیل آن که امام راحل و رهبر معظم انقلاب، همواره بر ماهیت خصمانه آمریکا تأکید داشته و دارند، دشمنی این دولت با اصل اسلام و مبانی آن بوده و بحث مخالفت با مذهب شیعه نیست. عمده‌ی هزینه‌هایی نیز که جمهوری اسلامی طی قریب چهار دهه‌ی گذشته متحمل شده است، ناشی از ایستادگی در مقابل رژیم غاصبی است که سرزمین‌های مسلمانان اهل سنت را اشغال کرده است. این حقایق نشان می‌دهد که امام(ره) و رهبر انقلاب به دنبال حفظ اصل اسلام و مقابله با دشمنان مسلمانان بوده‌اند، اکنون فرصت آن است که حقیقت مواضع جمهوری اسلامی در ایستادگی و دفاع از اسلام، فلسطین، مسجدالاقصی و مقابله با شیطان بزرگی که با اصل اسلام عداوت دارد، به افکار عمومی مسلمانان و مردم جهان منتقل شود.

هاشمی شاهرودی، طرح مجدد مواضع جمهوری اسلامی در قبال فلسطین مظلوم را در رسانه‌ها از جمله صداوسیما ضروری توصیف کرد و افزود: امروز، موسم مرور بیانات ارزنده امام خمینی و رهبر معظم انقلاب است که فرمودند: «آمریکا شیطان بزرگ است»، تا ماهیت آن برای جهانیان و ملت‌های مسلمان بیش از پیش مکشوف شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر این مطلب که اقدام ترامپ از سوی دولت‌ها تأیید نشده و بسیاری نیز آن را محکوم کرده‌اند، ادامه داد: آمریکا به رغم مواضع ملت‌ها و دولت‌های جهان به دنبال آن است که انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی را اقدامی تمام شده قلمداد کند و این رفتار، نقش و نفوذ صهیونیسم جهانی را در آمریکا آشکار کرده و نشان می‌دهد که آمریکا صهیونیستی‌تر از خود صهیونیست‌ها رفتار می‌کند.

هاشمی شاهرودی، با بیان این مطلب که حقانیت شعارها و مواضع جمهوری اسلامی در منطقه و جهان روزبه‌روز روشن‌تر می‌شود، افزود: اقدام اخیر آمریکا اهانت به مقدسات اسلامی و برای مسلمین که باید عهده‌دار اداره مساجد و اماکن مقدسه خود باشند، ناگوار است؛ اما در عین حال باعث انتفاضه‌ای جدید در منطقه شده و نتیجه را به نفع مسلمانان رقم خواهد زد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری زوال فتنه‌ای که در یمن به دست آمریکا و آل‌سعود در شرف ایجاد بود، گفت: خداوند شرّ فتنه را از مردم یمن و انصارالله دور کرد و توطئه‌ای را که برای یمن تدارک دیده شده بود، ناکام گذاشت.

هاشمی شاهرودی، سپس به تلاش برای نفوذ پنهان آمریکا در عراق و اجرای نقشه‌های شوم جدید خود اشاره کرد و افزود: آمریکا به دنبال تحرکات مخفی و پنهان در عراق و حضور در مناطق مورد اختلاف است که نباید از کنار این مسئله گذشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها