jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۰۵۲۶   ۱۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در حراجی کریستیز نامه‌های آلبرت اینشتین به دوستش به مبلغ بیش از یک میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش مهر و به نقل از آسوشیتدپرس، مجموعه‌ای از نامه‌های آلبرت اینشتین، دانشمند آلمانی به دوستش در یک حراجی آنلاین توسط کریستیز به فروش رسید.در یکی از این نامه‌ها که به امضای اینشتین است، این نابغه فیزیک سعی کرده است تا تئوری نسبیت خود را برای دوستش میشل بِسو توضیح دهد. این نامه که مهر پستخانه برلین روی آن خورده است در 15 دسامبر 1915 نوشته شده و در حالی که قیمت 30 هزار دلار برای آن برآورد شده بود به مبلغ 106 هزار دلار فروخته شد.در یک نامه دیگر که در چهار صفحه نوشته شده و در فاصله 4 تا 25 نوامبر به نشانی آکادمی علوم پروس ارسال شده است، اینشتین سعی کرده تا عناصر اصلی تئوری نسبیت را توضیح دهد. این مجموعه که شامل 63 نامه و یک کارت‌پستال بود، در مجموع به قیمت یک میلیون و 234 هزار و 625 دلار فروخته شد. در کارت پستال که به زبان آلمانی نوشته شده، اینشتین از سفر با پسرش به سوئیس برای دوستش نوشته است. میشل بِسو(1955-1873) دوست صمیمی اینشتین و تنها همکار شناخته شده وی در زمینه تئوری نسبیت بود. اینشتین در نامه‌هایش به این دوست درباره مهم‌ترین مفاهیم فیزیک صحبت کرده که نسبیت عام و خاص از جمله آنهاست. تئوری کوانتوم نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نامه‌هاست.

تاریخ نوشته شدن این نامه‌ها از سال 1903 تا 1916 را دربرمی‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر