jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۹۸۳۲۸   ۰۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۶:۱۸

معاون اقتصادی رئیس جمهور از آغاز پرداخت سپرده‌های مردم در ۴ موسسه غیرمجاز و برطرف شدن مشکل یک میلیون و ۲۰۰ هزار سپرده گذار خبر داد.

آغاز پرداخت سپرده‌های مردم در ۴ موسسه غیرمجاز

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمد نهاوندیان ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به آغاز پرداخت سپرده های مردم در 4 موسسه غیرمجاز در جمع خبرنگاران گفت: پرداخت ها با خط اعتباری بانک مرکزی دغدغه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر از سپرده گذاران را رفع کرد.

وی ادامه داد: دو هفته قبل اعلام کردم کمیته سران سه قوه درباره پرداخت سپرده های مردمی در موسسات غیرمجاز تصمیم گرفته و ظرف هفته آینده تکلیف 4 موسسه مشخص خواهد شد.

وی افزود: روز پنج شنبه و جمعه هفته گذشته بانک ها و موسسات معین با صدور اطلاعیه هایی جدول زمانی پرداخت سپرده های مردمی تا سقف 100 میلیون تومان را در تعاونی فرشتگان، افضل توس، البراز ایرانیان و وحدت اعلام کردند.

معاون اقتصادی رییس جمهوری ادامه داد: پرداخت ها در 4 موسسه غیرمجاز آغاز شده و با این اقدام دغدغه و نگرانی بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر از هموطنان در این موسسات که شاهد سوء مدیریت و بعضا تخلف در آنها بوده ایم، رفع شد.

نهاوندیان توضیح داد که بانک مرکزی برای رفع دغدغه مردم، با اختصاص خط اعتباری به بانک ها و موسسات معین به میدان آمد و سپرده ها را با سود قانونی و متعارف 15 درصد تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت کرد.

به گفته وی، سپرده گذارانی که بیش از 100 میلیون تومان سپرده در موسسات نام برده دارند نیز می توانند تا سقف 100 میلیون تومان از سپرده خود را دریافت کنند. عضو شورای پول و اعتبار در عین حال خاطرنشان کرد که اختصاص خط اعتباری از سوی بانک مرکزی نباید مانع از تلاش برای نقدشوندگی دارایی های این موسسات شود.

وی توضیح داد که با آغاز پرداخت سپرده های مردمی در این موسسات، مشکل بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر حل می شود و سایر سپرده گذاران نیز حتما با نقدشوندگی دارایی ها امکان دریافت سپرده های خود را دارند.

معاون اقتصادی رییس جمهوری گفت: عبرت سپرده گذاری در موسسات غیرمجاز باعث شده که مردم حتما نسبت به افراد و موسساتی که نرخ سود بالاتری را وعده می دهند، شک کنند و متوجه شوند که ریسک بالاتری را خواهند داشت.

نهاوندیان ادامه داد: تاثیر عبرت فعالیت موسساتی که در نظام پولی اختلال ایجاد می کردند این شد که نرخ سود بین بانکی از 28 درصد به 18 درصد کاهش یافته و اثر خود را در نرخ سود اوراق دولتی نیز داشته است.

عضو شورای پول و اعتبار خاطرنشان کرد که از مهرماه سال 95 تا مهرماه سال جاری سپرده های بانکی در بانک ها و موسسات مجاز 21 درصد رشد کرده و اعتماد مردمی به سیستم بانکی افزایش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر