سخنگوی نجباء در جریان یک کنفرانس خبری در آخرین واکنش خود به لایحه تحریمی آمریکا علیه این گروه مقاومت گفت: آمریکا با این کار، ما را به دنیا معرفی کرد.
کد خبر: ۱۰۹۶۹۸۱
روز تحریم نجباء برای ما «یوم الله» است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مرکز اطلاع رسانی نجباء، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نجباء در کنفرانس خبری سالانه خود که در مقر مرکزی این جنبش در بغداد برگزار شد، ضمن تبریک نابودی قلمروی خودخوانده شبکه تروریستی داعش به ملت و دولت عراق و سوریه، اظهار داشت: داعش یک طرح استکباری خطرناک بود و به اعتراف رئیس جمهور فعلی و وزیر خارجه اسبق آمریکا، توسط ایالات متحده تاسیس شد.

«سید هاشم الموسوی» با بیان اینکه «تروریسم داعش از فتاوای علمای ناتو شکل گرفت»، تصریح کرد: آمریکا به دنبال خلق جنگ داخلی بین مسلمانان است تا رژیم‌صهیونیستی در امان مانده و آسیبی نبیند.

وی افزود: هدف اصلی از تاسیس داعش نیز تخریب چهره اسلام بود و رسانه‌های غربی تلاش کردند که جنگ در عراق را جنگ طائفه‌ای بین شیعیان و اهل سنت قلمداد کنند.

عضو ارشد سازمان بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق، برنامه بعدی این گروه تروریستی را عزیمت به آفریقا عنوان کرد و گفت: کشورهای غربی و آمریکا در حال تقویت تروریسم در منطقه آفریقا هستند و داعش هنوز برای تحقق اهداف کشورهای مستکبر، پشتیبانی مالی و تسلیحاتی می‌شود.

الموسوی، هدف دیگر از تاسیس داعش را تقسیم کشورهای منطقه توصیف کرد و ادامه داد: نخست وزیر سابق قطر به این امر اعتراف کرد که هدف، تقسیم کشورهای منطقه بود تا همه کشورها از اسراییل کوچک‌تر و ضعیف‌تر شوند.

وی با اشاره به سیاست تحریم ایالات متحده اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان و مقاومت اسلامی نجباء به تروریسم متهم می‌شوند درحالی‌که واشنگتن، حزب لیکود و بقیه احزاب این رژیم اشغالگر و کودک‌کش را تروریستی معرفی نمی‌کند.

سخنگوی رسمی نجباء با بیان اینکه «تحریم اخیر ما، درخواست برخی کشورهای مرتجع عربی از آمریکا پس از شکست‌شان در عراق و سوریه بود»، تاکید کرد: ایالات متحده با این کار، ما را به دنیا معرفی کرد و این روز را «یوم الله» معرفی می‌کنیم.

الموسوی با اشاره به حمایت یکپارچه عراقی‌ها از نجباء، گفت: وحدت ملت، دولت و پارلمان عراق در مخالفت با تحریم کنگره آمریکا، باعث عقب نشینی کنگره از این لایحه خواهد شد.

وی تصریح کرد: دولت عراق باید سفیر آمریکا را فرا خواند و به او یادآوری کند که جنبش‌های مقاومت، گروه‌های اصیل عراقی و اعضای حشد شعبی، فرزندان ملت عراق هستند. باید فعالیت‌های سیاسی ما در این عرصه ادامه یابد تا آمریکا متوجه وحدت کامل ملت عراق در این خصوص شود.

مقام عالی‌رتبه نجباء همچنین در پاسخ به برخی شایعات درمورد ورود الحشد الشعبی به سوریه، ابراز داشت: حشد شعبی اجازه ورود به سوریه را ندارد، چرا که یک موسسه نظامی رسمی عراق است و نجباء نیز نه به عنوان الحشد الشعبی، بلکه به عنوان مقاومت اسلامی به سوریه رفته است.

الموسوی اضافه کرد: ما با ورود به سوریه از امنیت ملی عراق دفاع کردیم و همه کسانی که در گذشته ورود ما به سوریه را محکوم می‌کردند، در حال حاضر به اهمیت فعالیت ما پی بردند.

وی در ادامه به انتخابات پارلمان پیش‌روی عراق اشاره کرد و گفت: در این برهه، دشمن به دنبال تعویق انتخابات به تاریخ دیگری است.

سخنگوی رسمی نجباء افزود: دشمن تلاش دارد که الحشد الشعبی را از انتخابات دور کند و آمریکا به دنبال تحقیق اهداف خود در عرصه سیاسی است.

الموسوی اعلام کرد که اعضای حشد شعبی در انتخابات کاندیدا نمی‌شوند، ولی گروه‌ها و احزابی که الحشد الشعبی را تاسیس کردند، در انتخابات حضور فعال خواهند داشت.

وی در بخش پایانی سخنان خود به بحران جدید لبنان پرداخت و اظهار داشت: آمریکا به دنبال ایجاد فتنه در لبنان بود که بازداشت حریری در عربستان بخشی از این پازل را تکمیل می‌کرد، ولی سخرانی سید حسن نصرالله و پیگیری های دولت لبنان باعث شکست این نقشه شد.

مقام عالی‌رتبه نجباء با یادآوری تاسیس تیپ آزادسازی جولان توسط این گروه مقاومت با هماهنگی دولت سوریه، هشدار داد: آمریکا به خوبی می‌داند در صورتی که رژیم صهیونیستی جنگی را علیه لبنان به راه اندازد؛ دیگر این جنگ به حزب الله خلاصه نخواهد شد بلکه از هر منطقه جهان، جنگی علیه اسراییل به راه خواهد افتاد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها