معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح:

امنیت از نان شب واجب‌ تر است

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امنیت قیمت ندارد، گفت: امنیت پایدار جمهوری اسلامی با همت سربازان و نیروهای مسلح بدست آمده است.
کد خبر: ۱۰۹۶۹۸۰
امنیت از نان شب واجب‌ تر است

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سردار علی عبداللهی در همایش مهارت افزایی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح با تبریک پیروزی های جبهه مقاومت و پایان کار داعش اظهارداشت: جمعیتی که از جوانان کشور به دوره سربازی اعزام می شوند، قابل توجه است و خدمت مقدس سربازی را برای حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور انجام می دهند.

وی افزود: ما خانواده بزرگ نیروهای مسلح هستیم که وظیفه ما حفظ توان بازدارندگی و کمک به مظلوم برای رفع ظلم است و در این امر همه اعضای این خانواده تاثیرگذار هستند و وظیفه حراست از تمامیت ارضی کشور برعهده نیروهای مسلح است.

سردار عبداللهی با بیان اینکه بنابر آیات نورانی قرآن امنیت یکی از بزرگترین نعمت های خداوند است، افزود: امنیت قیمت ندارد و از نان شب هم واجب تر است. در مقاطعی در کشور عراق آرزوی مردم این بود که زنده بمانند. این امنیت پایدار جمهوری اسلامی با همت شما سربازان و سایر نیروهای مسلح بدست آمده است.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: سالانه حدود ٥٠٠ هزار نفر برای سربازی می آیند و ما در نیروهای مسلح تمام حرفه های موجود در جامعه را داریم که بخش زیادی از آن را سربازان انجام می دهند. با اجرای طرح مهارت افزایی، افراد نیمه ماهری که وارد سربازی می شوند می توانند به افراد ماهر تبدیل شوند. در واقع، دوران سربازی یک سکوی پرتاب برای جوانان است.

وی خاطرنشان کرد: با تاکیدات فرمانده معظم کل قوا در موضوع اقتصاد مقاومتی و اشتغال، ستادکل بر آن شد تا گامی در این جهت بردارد و بر این اساس سرلشکر باقری جلساتی را ترتیب دادند و نتیجه آن، ایجاد قرارگاه مهارت افزایی سربازان بود.

سردار عبداللهی ادامه داد: در جهان امروز با پیشرفت تکنولوژی نیاز به مهارت وجود دارد و ستاد کل نیروهای مسلح نیز با توجه به فرمان آقا احساس وظیفه کرد تا وارد عمل شده و کاری انجام دهد. از توان دستکاههای اجرای استفاده شد و توافقات خوبی در این زمینه با دستگاه ها و وزارتخانه های مرتبط صورت گرفته است و امیدواریم در چند ماه آینده این کار را به صورت جدی شروع کنیم.

وی ادامه داد: در ستاد کل بنا بر این شد تا به سربازانی که در مجموعه ستاد خدمت می کنند با آموختن یک مهارت، گواهینامه آن مهارت از طرف سازمان فنی و حرفه ای هم اعطا شود و همچنین یک مدرک تایید اخلاقی به این سربازان داده شود.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های ما این است که مشمولانی که می خواهند به خدمت اعزام شوند، در صورتی که مهارتی را در سطح عالی آن مهارت فراگرفته باشند، مدتی از خدمت سربازی آنان کسر شود. ضمن آنکه پس از سربازی هم برنامه داریم تا با اعطای تسهیلات از سوی بانکها به خوداشتغالی آنها کمک کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها