رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در اجلاس محبان اهل بیت علیهم‌السلام:

هر جا به حضور ما در مقابله با استکبار نیاز باشد کمک خواهیم کرد

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت وگو با جام جم آنلاین:

آنچه زیر پای مدافعان حرم خرد شد، ستون فقرات استکبار بود/ ایران سرپنجه مقاومت مردم منطقه

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمجید از نقش شگرف مدافعان حرم اعم از ایرانی و منطقه ای در پایان سیطره داعش، به جوسازی‌های شبکه‌های معاند در کم رنگ جلوه دادن نقش ایران و حزب الله در نابودی داعش واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۰۹۶۵۷۶
آنچه زیر پای مدافعان حرم خرد شد، ستون فقرات استکبار بود/ ایران سرپنجه مقاومت مردم منطقه

سردار جوانی در گفت و گو با جام جم آنلاین، با اشاره به تعبیر پایان داعش اظهار کرد: شکست گروه تروریستی داعش یک واقعیت است و دنیا این رخداد شگرف را پذیرفته است، اما منظور از «پایان داعش» پایان حاکمیت آن در منطقه محسوب می شود.

وی در تشریح این واژه پر مفهوم افزود: چند سال قبل سردمداران نظام سلطه با گسیل گروه های تکفیری تروریستی تلاش داشتند به اصطلاح خلافت خود خوانده «عراق و شام» را در منطقه حاکم کنند که البته به لطف خدا چنین نقشه شومی هرگز تحقق نیافت و آتش سیطره دولت تروریستی داعش در منطقه برای همیشه فروکش کرد.

این مقام نظامی امنیتی در واکنش فضای سازی رسانه های غربی در تلاش بر کم رنگ نمودن نقش جمهوری اسلامی ایران در پیروزی مقاومت برابر داعش و در مقابل برجسته کردن نقش دیگر کشورها، خاطر نشان کرد: اینکه در از جریان انداختن جریان فاسد تروریسم داعش ایران نقش محوری و اصلی را ایفا نموده بر همگان عیان است و این نقش الهام بخش جمهوری اسلامی ایران بود که روحیه مقاومت را در دلها ملتها زنده کرد.

جوانی در این زمینه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با ائتلاف سازی منطقه ای در برابر ائتلاف دروغین ضد تروریسم جبهه استکبار به جهانیان نشان داد مبارزان واقعی با داعش چه کسانی هستند. بارزترین نقش ما در مبارزه با تروریسم این بود که دو دولت عراق و سوریه را در برابر جبهه تروریسم متحد کردیم و به تاسی از این وحدت رویه، خیلی از کشورهای اسلامی وارد صحنه نبرد با داعش شدند.

وی در این مورد که غربی ها تلاش دارند با پر رنگ جلوه دادن حضور نیروی هوایی روسیه در جنگ با داعش حضور زمینی و مستشاری مدافعان حرم در سوریه و عراق را کم رنگ جلوه دهند، گفت: در عملیات شکست کامل داعش با نقش محوری ایران، تیپ هایی همچون فاطمیون و زینبیون و ... در میدان عمل حاضر بودند و خیلی ها هم بعضا شناخته شده نیستند. بر هیچ کس پوشیده نیست ورود روسیه به کارزار مبارزه با تروریسم تنها با دعوت جمهوری اسلامی ایران محقق شد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه هر کدام از نیروها سهمی مهم در زمین گیر کردن داعش به عهده داشتند، به بعد نظامی موضوع پرداخت و تصریح کرد: همه کارشناسان نظامی در این مسئله اتفاق نظر دارند در هر منطقه ای که قصد تصرف و تسلط زمین را داریم اول از همه به ایثار نیروی پیاده نظام احتیاج است. یعنی چنانکه ما امروز شاهد آزادی موصل- تکریت – حلب و... هستیم باید ارتش – حشدالشعبی- حزب الله و تمام قوای مردمی ایثار می کرند تا این مهم حاصل شود، البته نباید نقش نیروی هوایی را هم در این میان نادیده گرفت.

وی در ادامه، غلبه محور مقاومت بر گروهک تکفیری تروریستی داعش را خرد شدن ستون فقرات نظام سلطه در منطقه برشمرد و افزود: مثلث شوم آمریکا – اسراییل و آل سعود با بهره گیری از مشاوره های استعمار پیر انگلیس برای نابودی مردم منطقه و ایجاد تفرقه و نفاق میان اقوام تمام تلاش خود را به خرج دادند اما دسته آخر به چشم خود دیدند استخوان های فرزند نامشروعشان داعش به چه ترتیب زیر پاهای ارتش سوریه – قوای مردمی و مدافعان حرم شکسته شد.

جوانی در همین راستا با نگاهی به بیانات روز گذشته فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای در جمع جوانان بسیجی، یادآور شد: معظم له فرمودند «جوانان مومن و انقلاب با شکست داعش آمریکا و جبهه استکبار را به زانو در آورند». این جمله حاوی مفاهیم زیادی چه در داخل و چه در خارج از کشور است و باید به درستی مورد تامل واقع شود.

وی اضافه کرد: می توان از این جمله استنباط کرد که امروز نظام سلطه با یک مقاومت درون زا و مقتدری در منطقه مواجه است که برای دفاع از تمامیت ارضی کشورها حرف های زیادی برای گفتن دارد و در این میان نقش جمهوری اسلامی ایران کاملا راهبردی و الهام بخش برای مردم منطقه قلمداد می شود.

در بخشی دیگر، در خصوص تاکید سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر آمادگی همه ‌جانبه نیروهای مسلح برای جلوگیری از بروز فتنه‌های مشابه داعش و نیز مقهور کردن جبهه دشمن، نظر جوانی را جویا شدیم که وی پاسخ داد: امروز جمهوری اسلامی ایران از یک موقعیت شگرف منطقه ای برخوردار شده است و ابهت ما در برهم زدن نقشه دشمنان در برابر چشم استعمارگران رخ نمایی کرد. از این رو اگر لازم باشد باز هم دشمن را مقهور اقتدار خود می کنیم.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است با مرگ داعش بیش از گذشته جبهه حق دارای یک جایگاه و پرستیژ والا در منطقه شده است، لذا ضرورت دارد با هوشیاری کامل از این ابهت صیانت نمود.

جوانی در خاتمه قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را بازوان و سرپنجه های ملتهای منطقه خواند و افزود: ملتهای منطقه به دلیل اینکه ما در پی خیرخواهی و عزت و استقلال آنها هستیم با ایران همسو شده و این اتفاق، پیام هم افزایی و وحدت امتهای ستم دیده را به خوبی به گوش نظام سلطه رسانده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها