jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۹۶۲   ۱۷ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۴

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی گفت : بسیاری از وزارتخانه ها و سازمان های دولتی به صورت مستقیم چهار تا نه برابر تعرفه های مصوب دولتی با مراکز درمانی بخش خصوصی قرارداد می بندند و این وضعیت باعث شده است تا مراکز درمانی

تمایلی به عقد قرارداد با سازمان بیمه خدمات درمانی نداشته باشند دکتر موسوی هنگام افتتاح اداره کل بیمه خدمات درمانی شهرستان کرج افزود : دولت 2 هزار میلیارد تومان برای درمان هزینه می کند اما به دلیل تعدد دستگاه های موازی و ناهماهنگی در عقد قراردادها تنها200 میلیارد تومان به سازمان بیمه خدمات درمانی می رسد.وی با اشاره به تبعیض های نامعقول در ساختار بیمه کشور گفت : هزینه بیمه سالانه یک پیکان 70 هزار تومان است و اگر کسی از بیمه کردن ماشین خود طفره برود، جریمه می شود؛ اما انسانی که اشرف مخلوقات است ، بیمه سالانه اش 20 هزار تومان است و اجباری هم نیست . آیا انسان از ماشین کمتر است؛وی افزود: سرانه بیمه روستاییان 40 درصد بیمه شدگان شهری است ، آیا این تبعیض به معنای آن است که بیماری های روستاییان درد و خرج کمتری دارد؛ دکتر موسوی با انتقاد از وضعیت بیمه های تکمیلی در کشور گفت : همان خدمات درمانی پایه ای را که ما به بیمه شدگان می پردازیم ، بیمه های تکمیلی با قیمت گرانتر به مردم ارائه می کنند. در حالی که این شرکتها باید جراحی های زیبایی ، داروهای بیماران سرطانی ، تعویض مفاصل و بیماری های خاص را که بسیار هزینه بر هستند و تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند، بیمه کنند.وی با اشاره به نمونه ای از این تبعیض ها گفت : یک جراح چشم برای عمل پیوند قرنیه در یک بیمارستان دولتی 15 هزار تومان می گیرد؛ در حالی که در یک بیمارستان خصوصی برای این عمل 300 هزار تومان دریافت میشود.مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی با اشاره به تحمیل هزینه های پیش بینی نشده بر این سازمان گفت : کمیته امداد یک میلیون و200 هزار نفر از افراد بیمه شده را از پوشش خود خارج کرد و این وظیفه را به سازمان بیمه خدمات درمانی محول کرد در حالی که چنین چیزی در بودجه امسال پیش بینی نشده بود.وی با اشاره به آثار طرح ادغام آموزش پزشکی به وزارت علوم گفت : باید این طرح کارشناسی و تمام جوانب آن در نظر گرفته شود.وی افزود: وزارت بهداشت در6 ماهه اخیر با2 طرح کلان ایجاد وزارت رفاه اجتماعی و جدا شدن آموزش پزشکی از این وزارتخانه روبه رو شده است و این طرحها هر قدر هم که مفید باشند به دلیل غیرمترقبه بودن آنها باعث ایجاد اختلال در انجام وظایف وزارت بهداشت می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر