jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۹۴۵۹۹   ۲۶ آبان ۱۳۹۶  |  ۲۱:۵۰

«رابرت موگابه» رئیس جمهوری زیمبابوه برای اولین بار پس از تحولات اخیر این کشور در انظار عمومی ظاهر شد. وی امروز (جمعه) در اولین حضور خود به دانشگاه «اوپن» هراره رفت تا در یک مراسم فارغ التحصیلی شرکت کند

رابرت موگابه در انظار عمومی ظاهر شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم،این مراسم به موگابه این امکان را می دهد تا حتی پس از درخواست ها برای کناره گیری وی، همچنان در کشور اعمال قدرت کند.

موگابه سخنرانی خود را در این مراسم فارغ التحصیلی در میان تشویق و شادی هوادارانش شروع کرد.

حضور موگابه در این سخنرانی درحالی است که خبرگزاری رویترز گزارش داد: حزب حاکم زیمبابوه « ZANU-PF» امروز (جمعه) به منظور تهیه قطعنامه ای در مورد برکناری رابرت موگابه از ریاست جمهوری جلسه ای برگزار می کند.

یک منبع ارشد در حزب حاکم گفت که اگر موگابه در پایان هفته کناره گیری نکند، حزب زمینه استیضاح وی را فراهم می کند.

این منبع به رویترز گفت: راه بازگشتی وجود ندارد. اگر او سماجت کند، ترتیبی می دهیم که روز یکشنبه برکنار شود. وقتی این کار انجام شد، روز سه شنبه هم استیضاح می شود.

ارتش زیمبابوه اعلام کرد: قدرت را از رابرت موگابه رئیس ‌جمهوری 93 ساله این کشور گرفته و بیشتر در جستجوی جنایتکاران است.

بنا به اعلام ارتش زیمبابوه، موگابه و خانواده‌اش در سلامت هستند. موگابه درخواست ارتش این کشور مبنی بر کناره گیری از مقام خود را رد کرد. موگابه از سال 1987 تاکنون، رئیس جمهوری زیمبابوه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر