jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۹۴۵۹۹ ۲۶ آبان ۱۳۹۶  |  ۲۱:۵۰

«رابرت موگابه» رئیس جمهوری زیمبابوه برای اولین بار پس از تحولات اخیر این کشور در انظار عمومی ظاهر شد. وی امروز (جمعه) در اولین حضور خود به دانشگاه «اوپن» هراره رفت تا در یک مراسم فارغ التحصیلی شرکت کند

رابرت موگابه در انظار عمومی ظاهر شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم،این مراسم به موگابه این امکان را می دهد تا حتی پس از درخواست ها برای کناره گیری وی، همچنان در کشور اعمال قدرت کند.

موگابه سخنرانی خود را در این مراسم فارغ التحصیلی در میان تشویق و شادی هوادارانش شروع کرد.

حضور موگابه در این سخنرانی درحالی است که خبرگزاری رویترز گزارش داد: حزب حاکم زیمبابوه « ZANU-PF» امروز (جمعه) به منظور تهیه قطعنامه ای در مورد برکناری رابرت موگابه از ریاست جمهوری جلسه ای برگزار می کند.

یک منبع ارشد در حزب حاکم گفت که اگر موگابه در پایان هفته کناره گیری نکند، حزب زمینه استیضاح وی را فراهم می کند.

این منبع به رویترز گفت: راه بازگشتی وجود ندارد. اگر او سماجت کند، ترتیبی می دهیم که روز یکشنبه برکنار شود. وقتی این کار انجام شد، روز سه شنبه هم استیضاح می شود.

ارتش زیمبابوه اعلام کرد: قدرت را از رابرت موگابه رئیس ‌جمهوری 93 ساله این کشور گرفته و بیشتر در جستجوی جنایتکاران است.

بنا به اعلام ارتش زیمبابوه، موگابه و خانواده‌اش در سلامت هستند. موگابه درخواست ارتش این کشور مبنی بر کناره گیری از مقام خود را رد کرد. موگابه از سال 1987 تاکنون، رئیس جمهوری زیمبابوه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر