jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۹۴۵۱۷   ۲۷ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از برگزاری برنامه های دهه وقف در استان خبر داد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در تشریح برنامه های دهه وقف ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه صفر گفت:از 25 آبان تا 4 آذر دهه وقف نامگذاری شده که همه ساله در این دهه موضوع سنت حسنه وقف بازخوانی و یادآوری وخدمات وقف در اذهان عمومی معرفی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده تصریح کرد: وقف، رسانه و بسیج مردمی؛ وقف، سنت نبوی و سیره اهل بیت(ع)؛ وقف و ترویج فرهنگ قرآنی، وقف، بقاع متبرکه و زیارت؛ وقف، خانواده و سبک زندگی اسلامی؛ وقف علم و فناوری؛ وقف و اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال؛ وقف، علما و حوزه های علمیه؛ وقف، محیط زیست و سلامت؛ و وقف، اجرای نیات واقفین به عنوان روز شمار دهه وقف نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری 52 نشست علمی صنفی در شهرستان های استان پیش بینی شده، ادامه داد:56 ایستگاه همه واقف باشیم با طرح و نمایی یکسان برای دومین سال متوالی برپا و روحانیون آگاه به مسائل وقف برای انجام مشاوره در آنجا مستقر خواهند شد.

وی به برگزاری همایش یاوران وقف در 2 آذر و با هدف تجلیل از اصحاب وقف و بقاع متبرکه که در یک سال گذشته توانستند خدمتی ارائه کنند، اشاره کرد و گفت:هیئت امنای بقاع، مساجد و اماکن مذهبی، خدام، روحانیون، خیران، متولیان، سرمایه گذاران، پژوهشگران، اصحاب رسانه و مدیران موقوفات از تجلیل شوندگان هستند.حجت الاسلام احمدزاده با تاکید بر اینکه مجموع برنامه های دهه وقف در جهت آشنایی عموم مردم با فرهنگ اصیل و سنت حسنه وقف است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون 165 موقوفه جدید و در سال گذشته 325 وقف به ثبت رسید و فقط در دهه وقف سال گذشته 28 مورد وقف به ارزش 16 میلیارد ریال ایجاد شد.

وی تعداد کل موقوفات استان را 24 هزار و 218 مورد عنوان کرد و گفت: چاپ و توزیع 2 هزار پوستر وقف، برپایی نمایشگاه معرفی عملکرد در 11 شهرستان، توزیع سلسله پوسترهای نمایشگاهی در بقاع متبرکه، افتتاح و کلنگ زنی 26 پروژه عمرانی با اعتبار بیش از 2 میلیارد تومان با زیربنای 18 هزار و 29 متر بخشی از برنامه های دهه وقف خواهد بود.وی با اشاره به برنامه های دهه پایانی ماه صفرافزود: مراسم رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن(ع) در 89 بقعه استان، اجتماع لبیک یا رسول الله(ص) در 32 بقعه متبرکه و ویژه برنامه شهادت امام رضا(ع) در 75 بقعه متبرکه استان برگزار خواهد شد.مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهارداشت: 43 بقعه متبرکه در مسیر پیاده روی زائران امام رضا(ع) در طرح قدمهای آسمانی تا امام مهربانی در 2 حوزه رفاهی و فرهنگی در حال خدمت رسانی هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها