jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۴۳۴۳ ۲۵ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مادر و دختری که به اتهام آدم‌ربایی و اخاذی بازداشت شده بودند، منکر جرایمشان شدند. آنها گفتند شاکی به قصد کمک به خانه‌شان آمده و 15 میلیون تومان به آنها پول قرض داده است.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران از مادر و دختری به اتهام آدم‌ربایی و اخاذی شکایت کرد.

شاکی به افسر تحقیق گفت: به طور اتفاقی در یکی از محله‌های تهران با مادر و دختری آشنا شدم. درجریان این ارتباط متوجه شدم آنها دچار مشکلات مالی اند و نیاز به کمک دارند. این ارتباط ادامه پیدا کرد تا این که اعتمادم به آنها جلب شد و تصمیم گرفتم به آنها کمک مالی کنم.

وی افزود: یک روز که به خانه آن دو رفتم، آنها مرا در خانه محبوس کردند و به زور از من 15 میلیون تومان گرفتند. بعد هم تهدیدم کردند اگر از آن دو شکایت کنم، مرا دوباره حبس می‌کنند یا این که با ربودن من از خانواده‌ام اخاذی کلان می‌کنند. بعد از چند ساعت که در آنجا محبوس بودم، مرا رها کردند.

شاکی ادامه داد: زمانی که به خانه بازگشتم، می‌خواستم ماجرا را به خانواده‌ام بگویم و ازآن دو شکایت کنم اما از ترس این که آنها دوباره بلایی بر سر خودم و خانواده‌ام بیاورند، سکوت کردم. چند روزی که گذشت و از تهدیدهای آن مادر و دختر خبری نشد، تصمیم گرفتم از آنها به اتهام آدم‌ربایی و اخاذی شکایت کنم. اما بدرستی نشانی خانه متهمان را به خاطر ندارم.

ماموران با جمع‌بندی این اطلاعات تحقیقات را برای شناسایی و دستگیری متهمان فراری آغاز کردند. جست‌وجوها ادامه داشت تا این که چند روز پیش ماموران خانه مادر و دختر تحت تعقیب پلیس را شناسایی کردند و آن دو بازداشت شدند.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شدند و هرگونه آدم‌ربایی و اخاذی از شاکی را انکار کردند.

متهم زن به افسر تحقیق گفت: شاکی درست می‌گوید من ودخترم با او به طور اتفاقی آشنا شدیم و زمانی که متوجه شد وضع مالی ما زیاد خوب نیست و با مشکل مالی روبه‌رو هستیم، به من گفت حاضر است به ما کمک کند. آن روز برای دیدن وضعیت زندگی‌ام و این که واقعا ما نیاز به کمک داریم یا نه به خانه‌مان آمد. وی افزود: او بعد از گفت‌وگو با من و دخترم اعلام کرد چون شما دچار مشکلات مالی هستید، حاضرم پولی به شما قرض بدهم. بنابراین 15 میلیون تومان را خودش به ما قرض داد تا زمانی که پولی دستمان آمد، بدهی‌اش را بپردازیم. من هم قبول کرد. او ساعاتی در خانه‌مان بود و بعد رفت، دیگر از او خبری نداشتیم تا این که پلیس من و دخترم را به اتهام آدم‌ربایی و اخاذی بازداشت کرد. ما از او اخاذی نکردیم و آدم‌ربایی نیز در کار نبوده است.

با توجه به انکار این مادر و دختر به جرایمشان، تحقیقات از آنها در پلیس آگاهی ادامه دارد تا راز این پرونده فاش شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر