jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۳۰۹۸ ۲۲ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: ایران تماس تلفنی رئیس‌جمهور فرانسه را برای گفت‌وگو درباره برنامه موشکی بالستیک تهران رد کرده است.

به گزارش ایرنا، براساس این گزارش، ایران روز یکشنبه تماس امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه را برای گفت‌وگو درباره موشک‌های بالستیک تهران رد کرده و گفته است این موضوع ارتباطی به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 ندارد.

مکرون روز پنجشنبه در جریان سفرش به دبی گفت، برنامه موشکی بالستیک ایران نگران‌کننده است و باید مذاکرات درباره موشک‌های این کشور آغاز شود.

اما بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران هرگونه احتمال مذاکره درباره موشک‌ها را رد کرد و گفت: فرانسه از موضع محکم ما درخصوص توان دفاعی ایران که قابل مذاکره نیست، مطلع است. ما به مقامات فرانسوی بارها گفته‌ایم توافق هسته‌ای قابل مذاکره مجدد نیست و مسائل دیگر نباید به آن اضافه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر