jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۲۹۳۹ ۲۲ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال 181 هزار تن محصول باغی در استان تولید شد که این میزان تولید نسبت به سال گذشته دو هزار تن افزایش داشته است.

ابراهیم شیرانی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: مجموع سطح زیر کشت محصولات باغی در استان 38 هزار هکتار است که حدود 30 هزار هکتار بارور و بقیه نهال هستند.

وی افزود: باغ‌ها بارور بادام در استان 12 هزار هکتار بوده که امسال از این محصول 24 هزار تن تولید شده که این استان رتبه نخست کشوری را در تولید بادام بخصوص بادام مامایی داراست و به طور متوسط چهار هزار تن مغز بادام به خارج از کشور صادر می‌شود.شیرانی گفت: امسال هفت هزار تن گردو، 47 هزار تن سیب درختی و 65 هزار تن انگور از سطح باغ‌ها استان برداشت شد.

وی با اشاره به اینکه عمده باغ‌ها بادام، گردو و هلو در حاشیه زاینده‌رود، باغ‌ها انگور در شهرستان کیار و سیب‌درختی در بروجن و لردگان است، تصریح کرد: به دلیل مصرف کم سموم کشاورزی کیفیت محصولات باغی استان مطلوب است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر