jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۹۲۹۱۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فصل شانزدهم کاوش‌های باستانی شهر سوخته در استان سیستان و بلوچستان با حضور باستان‌شناسان داخلی و بین المللی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر پایگاه جهانی شهر سوخته گفت: در شانزدهمین فصل کاوش در شهر سوخته باستان شناسان ایرانی و ایتالیایی با هدف دستیابی به بخشهای صنفی و کارگاه‌ها و انبارهای عمومی شهر سوخته فعالیت دارند.شیرازی افزود: این فصل از کاوش در قسمت‌های یادمانی و گورستانهای شهر سوخته که شامل آثاری از عصر مفرغ است انجام می‌شود تا به فناوریهای صنعتی مردم این شهر دست پیدا کنیم.

مدیرپایگاه جهانی شهر سوخته گفت: در سالهای گذشته کاوشهای انجام شده منتج به یافتن آثاری چون اولین چشم مصنوعی تاریخ و اولین انیمیشن جهان شده است.

سرپرست هیات کاوش شهر سوخته هم گفت: هم اکنون در حال آماده سازی کارگاه‌هایی جهت انجام کاوشهای باستان شناسی شهر سوخته هستیم و پیش بینی ما این است که تا پایان فصل به انبارهای عمومی شامل انبار مواد خوراکی و انبار کانی شهر دست پیدا کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر