jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۹۰۷۶۳   ۱۵ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه ورود تورهای فاقد مجوز به منطقه بیابان لوت ممنوع است، گفت: برپایی تورهای گردشگری به مقصد بیابان لوت باید در چارچوب قوانین پایگاه ثبت جهانی بیابان لوت انجام گیرد.

به گزارش ایسنا، محمود وفایی با اشاره به اینکه بیابان لوت تنها اثر طبیعی ایران است که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است، افزود: دفاتر خدمات مسافرتی که قصد اجرای تور به مقصد بیابان لوت را دارند باید طبق ضوابط و قوانین پایگاه ثبت جهانی بیابان لوت وارد این منطقه شوند.وی با بیان اینکه اکثر کشورهایی که در امر گردشگری موفق بوده‌اند برای ورود به مناطق گردشگری آن کشور قوانین و ضوابطی را اعمال کرده و با برنامه ریزی مشخص فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: این عملکرد در ایران نیز به همین شکل انجام می‌گیرد بنابراین کسانیکه علاقمند به ورود به بیابان لوت هستند می‌توانند با دریافت مجوزهای لازم از پایگاه ثبت جهانی لوت به این منطقه سفر کنند.

وفایی به زیرساختهای فعلی این بیابان که شامل جاده، مجتمع اقامتی و پذیرایی است، اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه شرکت هواپیمایی ماهان نیز بزودی یک سایت گردشگری که مجهز به تمامی امکانات مورد نیاز یک گردشگر است را راه اندازی خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به پهنه وسیع بیابان لوت ورود به این منطقه خطراتی مانند گم شدن افراد نا مطلع، نقص فنی وسایل نقلیه، وزش طوفانهای شدید و همچنین ایجاد تخریب‌های احتمالی توسط بیابان گردان و غیره را به همراه خواهد داشت که بهتر است قبل وقوع هر گونه خطر احتمالی با اخذ مجوز و اطلاع اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان وارد این منطقه شوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر