jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۹۶۹۶ ۱۱ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

آثار دیدنی ایران با فرش به روسیه می‌رود

فرش‌های جام جهانی بافته می‌شود

فرش‌های ویژه جام جهانی توسط هنرمندان ایرانی بافته خواهد شد. فدراسیون فوتبال بدون آن که هزینه‌ای بابت بافت فرش‌های زیبای جام جهانی متقبل شود، این فرش‌ها را به هنرمندانی سپرده که سال 2014 هم فرش‌ها را بافته بودند.

قرار است، 10 فرش تقریبا مشابه با یک پیش زمینه بافته شود که طرح‌های متفاوتی خواهد داشت. داخل این فرش‌ها که به ابعاد 1×2 متر بافته خواهد شد، طرح بزرگ جام جهانی در کانون فرش قرار می‌گیرد و مجسمه جام جهانی در دایره‌ای که 32 پرچم کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی روسیه آن را تشکیل می‌دهند، محصور خواهد شد. در همه فرش‌ها لوگوی فدراسیون فوتبال ایران و فدراسیون فوتبال روسیه در دو طرف فرش قرار دارد. در چهارگوشه این فرش نیز تصاویری از آثار دیدنی ایران قرار داده شده که از مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز خواهد بود. این 10 فرش به موزه‌های ایرانی هم اهدا می‌شود. فرشی که قرار است به موزه آستان قدس رضوی اهدا شود، طرح ضریح امام رضا (ع) را در مرکز خود خواهد داشت. یکی از این فرش‌ها به موزه فوتبال ایران اهدا و دیگر فرش‌ها به روسیه برده می‌شود. فدراسیون فوتبال، ‌پنج فرش را برای اهدا به حریفان تیم ملی در جام جهانی در نظر گرفته که در صورت صعود احتمالی، دو فرش برای هدیه وجود داشته باشد. یک فرش به فدراسیون فوتبال روسیه و یک فرش هم به اینفانتینو، رئیس فیفا اهدا خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر