jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۸۹۴۹۶ ۱۰ آبان ۱۳۹۶  |  ۱۶:۴۵

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: استکبار جهانی و ایادی‌اش می‌خواستند عراق را تکه تکه کرده و توانایی‌های بالقوه مبارزه با صهیونیسم را بشکنند.

اظهارات سردار پاکپور در باره لجبازی مسئولین اقلیم کردستان عراق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس،‌سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه طی سخنانی در اجلاس شهدای پیشمرگ مسلمان کرد و عشایر که در مهاباد برگزار شد، اظهار داشت: وقتی از قول شهید بزرگوار محمد بروجردی گفته می‌شود که باید با وضو وارد کردستان شوید، این به آن معناست که وجب به وجب این منطقه با خون شهیدان دفاع و حفاظت شده است.

پاکپور افزود: پیشمرگان مسلمان کرد وضعیت ویژه‌ای در منطقه داشته‌اند. هم خودشان برای ایجاد امنیت می‌جنگیدند و هم خانواده‌های آنها مورد تهدید ضد انقلاب قرار می‌گرفتند.

وی با بیان اینکه مجاهدت‌های بسیجیان بومی و مبارزه با عناصر تروریست و ضد انقلاب در دهه اخیر ادامه همان فداکاری و مجاهدت‌های پیشمرگان مسلمان کرد در دهه اول انقلاب است، تصریح کرد: تجزیه کشورهای مسلمان ضعیف و وابسته کردن آنها یکی از راهبردهای آمریکا در دهه اخیر بوده است که شروع آن از جنگ 33 روزه بود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: سیاست استکبار جهانی تجزیه کشورهای مسلمان به کشورهای کوچک، ضعیف و وابسته بود.

پاکپور در ادامه به موضوع همه‌پرسی اخیر در اقلیم شمال عراق اشاره کرد و گفت: این همه‌پرسی نیز از همان راهبرد تبعیت می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی و ایادی‌اش می‌خواستند عراق را تکه تکه کرده و توانایی‌های بالقوه مبارزه با صهیونیسم را بشکنند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد:‌ مسئولیت جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها نسبت به این توطئه هشدار داده و آن را به مسئولین اقلیم شمال عراق نیز گوشزد کردند اما مسئولین اقلیم با لجبازی و تحت تاثیر القائات صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها این حرکت خطرناک را انجام دادند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در خصوص نتیجه این اقدام گفت: اتفاقاتی که بعد از همه پرسی در اقلیم شمال عراق افتاد میخ محکمی بر تابوت صهیونیست‌ها در منطقه و جهان بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر