jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۸۲۸۶ ۰۸ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

استاندار خوزستان با بیان اینکه دغدغه مهم امروز کشور اشتغال جوانان است، گفت: میزان بیکاری خوزستان بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش فارس، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای اشتغال در فرمانداری اندیمشک اظهار کرد: ایجاد اشتغال و رفع موانع در زمینه توسعه، عمران و اشتغالزایی در استان خوزستان و کشور از بزرگ‌ترین حسنات و اعمال صالح محسوب می‌شود.وی تصریح کرد: میزان بیکاری استان خوزستان از میانگین کشوری بیشتر است و باید با برنامه‌ریزی استان را در زمینه اشتغال به تعادل برسانیم.استاندار خوزستان بخشی از بیکاری استان خوزستان را مربوط به ورود نیروهای کار استان‌های دیگر به استان خوزستان خواند و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت، استعداد و ثروت خدادادی استان و نیز همراهی مجمع نمایندگان استان در زمینه ایجاد اشتغال و حمایت از طرح‌های اشتغالزایی استان باید قدر این فرصت را دانست و در زمینه اشتغال گام‌های مهم برداشته شود.

وی دغدغه مهم امروز کشور را اشتغال جوانان دانست و عنوان کرد: مدیران محلی، فرمانداران، مدیرکل‌ در استان خوزستان، معاونان استاندار باید در زمینه تسریع سرمایه‌گذاری، رفع موانع و جذب سرمایه‌گذار قدم برداشته و استانداری از مسؤولانی که با صلابت و سلامت به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به عنوان مهم‌ترین سرمایه استان خوزستان کمک کنند حمایت می‌کند.شریعتی با انتقاد از روند طولانی صدور مجوزها و بروکراسی اداری بیان کرد: با هر شخص و سازمان که بخواهد در زمینه توسعه و عمران شهری سنگ‌اندازی کند با شدت در صورت مشاهده برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: اولویت مهم در سنجش عملکرد فرمانداران، بخشداران، مسؤولان محلی و استانی در خوزستان میزان همکاری با سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه‌گذاران در زمینه توسعه، عمران و اشتغالزایی در استان خوزستان است.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان در خاتمه با اشاره به لزوم حمایت از ایجاد اشتغال، عمران و کارآفرینی در استان خوزستان و شهرستان اندیمشک گفت: مشکلات شهرک‌های گلخانه‌ای، نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، نیروگاه دوم سد دز، سد جریانی دز باید با جدیت پیگیری و موانع در زمینه اجرای طرح‌ها رفع شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر