jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۸۲۸۶ ۰۸ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

استاندار خوزستان با بیان اینکه دغدغه مهم امروز کشور اشتغال جوانان است، گفت: میزان بیکاری خوزستان بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش فارس، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای اشتغال در فرمانداری اندیمشک اظهار کرد: ایجاد اشتغال و رفع موانع در زمینه توسعه، عمران و اشتغالزایی در استان خوزستان و کشور از بزرگ‌ترین حسنات و اعمال صالح محسوب می‌شود.وی تصریح کرد: میزان بیکاری استان خوزستان از میانگین کشوری بیشتر است و باید با برنامه‌ریزی استان را در زمینه اشتغال به تعادل برسانیم.استاندار خوزستان بخشی از بیکاری استان خوزستان را مربوط به ورود نیروهای کار استان‌های دیگر به استان خوزستان خواند و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت، استعداد و ثروت خدادادی استان و نیز همراهی مجمع نمایندگان استان در زمینه ایجاد اشتغال و حمایت از طرح‌های اشتغالزایی استان باید قدر این فرصت را دانست و در زمینه اشتغال گام‌های مهم برداشته شود.

وی دغدغه مهم امروز کشور را اشتغال جوانان دانست و عنوان کرد: مدیران محلی، فرمانداران، مدیرکل‌ در استان خوزستان، معاونان استاندار باید در زمینه تسریع سرمایه‌گذاری، رفع موانع و جذب سرمایه‌گذار قدم برداشته و استانداری از مسؤولانی که با صلابت و سلامت به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به عنوان مهم‌ترین سرمایه استان خوزستان کمک کنند حمایت می‌کند.شریعتی با انتقاد از روند طولانی صدور مجوزها و بروکراسی اداری بیان کرد: با هر شخص و سازمان که بخواهد در زمینه توسعه و عمران شهری سنگ‌اندازی کند با شدت در صورت مشاهده برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: اولویت مهم در سنجش عملکرد فرمانداران، بخشداران، مسؤولان محلی و استانی در خوزستان میزان همکاری با سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه‌گذاران در زمینه توسعه، عمران و اشتغالزایی در استان خوزستان است.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان در خاتمه با اشاره به لزوم حمایت از ایجاد اشتغال، عمران و کارآفرینی در استان خوزستان و شهرستان اندیمشک گفت: مشکلات شهرک‌های گلخانه‌ای، نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، نیروگاه دوم سد دز، سد جریانی دز باید با جدیت پیگیری و موانع در زمینه اجرای طرح‌ها رفع شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر