معاون تربیت و آموزش ناجا از تغییر نظام آموزشی درجه‌داران نیروی انتظامی خبر داد و جزئیاتی از آموزش‌های جدیدی که تمام درجه‌داران پلیس بدون استثنا می‌بایست پشت سر بگذارند، تشریح کرد.
کد خبر: ۱۰۸۵۲۹۳
«پارکور و دفاع‌ شخصی» برای درجه‌داران ناجا الزامی شد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سردار امیرحسین یاوری با اشاره به تغییر نظام آموزشی درجه‌ داران پلیس در سراسر کشور اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های تدوین شده برنامه‌ریزی لازم در نیروی انتظامی انجام گرفته تا نظام آموزشی درجه‌ داران پلیس تغییر کند.

معاون تربیت و آموزش ناجا افزود: در نظام جدید آموزشی درجه‌داران پلیس برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که تمام درجه‌داران کشور بدون استثنا می‌بایست بعد از خروج از دوران آموزشی خود چهار مرحله دوره دفاع شخصی را دیده باشند و در انتهای این دوران تمام مهارت‌های دفاع شخصی را در حد و اندازه مربی درجه سه دفاع شخصی دارا باشند.

وی با بیان اینکه این نظام آموزشی بدون استثنا برای همه درجه‌داران پلیس و در سراسر کشور به اجرا درخواهد آمد، گفت: اولین دوره درجه‌داران نیروی انتظامی که با این شیوه و نظام آموزش دیده‌اند در شهریور ماه سال آینده تحویل نیروی انتظامی می‌شوند.

یاوری اضافه کرد: در این تغییر نظام آموزشی، علاوه بر دفاع شخصی، آموزش پارکور برای تمام درجه‌ داران پلیس اجباری می‌شود و همه درجه‌داران می‌بایست دوره کامل آموزش پارکور را ببینند تا در هنگام تعقیب و گریز در خیابان بتوانند به خوبی بدوند و از موانع موجود معابر و خیابان‌ها عبور کنند.

معاون تربیت و آموزش ناجا با تاکید بر اینکه برای آموزش درجه داران پلیس زمان زیادی اختصاص یافته است، از اعمال این تغییر نظام آموزشی برای زنان پلیس نیز خبر داد و گفت: علی رغم اینکه جذب پرسنل پلیس زن محدود شده ولی در نظام آموزشی طراحی شده، تغییر آموزش پرسنل زن نیروی انتظامی نیز اعمال می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها