وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد پیونگ‌یانگ تنها زمانی از سلاح هسته‌ای و موشک‌هایش استفاده می‌کند که در معرض خطر قرار بگیرد.
کد خبر: ۱۰۸۵۰۲۴
اعلام زمان استفاده از تسلیحات شیمیایی و هسته ای توسط کره شمالی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت امور خارجه کره شمالی اعلام کرد: تنها زمانی که در معرض خطر قرار بگیریم از سلاح هسته‌ای و موشک‌هایی که در اختیار داریم استفاده خواهیم کرد.

یک مقام عالی وزارت امور خارجه کره شمالی روز جمعه اعلام کرد پیونگ‌یانگ به منظور پاسخ دادن به حملات بالقوه علیه این کشور، به تسلیحات هسته‌ای نیاز دارد.

کره شمالی در حالی این سخنان را بیان می‌کند که تنش‌ها میان این کشور و آمریکا در شبه‌جزیره کره افزایش یافته است. تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی به دنبال آزمایش های موشکی پیونگ‌یانگ و لفاظی‌ها و تهدیدهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تشدید شده است. دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرده بود اگر آمریکا مجبور باشد از خود و متحدانش دفاع کند چاره‌ای جز نابودی کامل کره شمالی ندارد. ترامپ همچنین بارها از کیم جونگ اون با عنوان «مرد موشکی» اشاره کرده است.

این درحالیست که لفاظی‌های ترامپ، انتقاد مقامات زیادی در آمریکا را به دنبال داشته است. به عنوان مثال هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا، این لفاظی های ترامپ علیه کیم جونگ اون را بی‌فایده خوانده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها