jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۸۴۷۶۴ ۲۷ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۱:۲۰

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تاکنون 68 قطعنامه شورای امنیت را نادیده گرفته است، گفت: نماینده آمریکا می کوشد تا درباره ریشه های ناآرامی خاورمیانه آدرس غلط بدهد.

خوشرو: آمریکا به دنبال سرپوش گذاشتن بر اشغالگری اسرائیل است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، غلامعلی خوشرو روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع بررسی وضعیت خاورمیانه و فلسطین برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.

وی با تاکید بر این که اشغال فلسطین و سیاست‌های تجاوزگرانه و اشغالگرانه رژیم صهیونیستی، قلب و مرکز همه بحران های خاورمیانه است، افزود: هرگونه تلاش امریکا برای خروج این موضوع از دستور کار شورای امنیت بیهوده و به معنی نادیده گرفتن رنج و آلام مردم فلسطین است که اسرائیل با حمایت آمریکا به وجود آورده‌ و طولانی ترین تراژدی تاریخ را رقم زده است.

نماینده ایران ادامه داد: تاریخ رژیم اسرائیل با اشغالگری سرزمین فلسطینیان آغاز می شود و با تجاوزگری علیه همسایگان و سایر کشورها ادامه یافته است که حداقل 14 بار از سال 1948 تکرار شده است.

خوشرو اضافه کرد: اسرائیل با خودسری و به صورتی آشکار تاکنون حداقل 68 قطعنامه شورای امنیت را نادیده گرفته است که قطعنامه 2334 در مورد شهرک سازی غیر قانونی، آخرین نمونه آن است.

وی تصریح کرد: در واقع وجود سلاح های کشتار جمعی، شیمیایی، بیولوژی و هسته‌ای در دست این رژیم، بزرگترین خطر علیه صلح و امنیت در خاورمیانه به شمار می آید.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد یادآور شد: جز اشغالگری رژیم اسرائیل، عوامل دیگری نیز به بی ثباتی در این منطقه کمک می کنند که می توان به دخالت خارجی و تلاش برای مهندسی کردن جوامع خاورمیانه اشاره کرد که بهترین زمینه را برای رشد نیروهای تروریستی و افراطی فراهم آورده است.

خوشرو افزود: این گروه ها که عمدتا توسط امریکا و متحدان منطقه‌ای آن ایجاد شدند به تدریج به هیولاهایی بدل شدند که اینک بوجود آورندگان و حامیان خود را تهدید می کنند.
وی در واکنش به اظهارات نماینده امریکا در این نشست گفت: امریکا به هنگام بحث در مورد ریشه‌های بی ثباتی و عدم امنیت در خاورمیانه عمدا آدرس، اشتباه می دهد.

نماینده ایران تاکید کرد: آمریکا در سخنان خود اتهامات بی اساس و سخیفی را علیه ایران مطرح می سازد که به گفته امروز رهبر معظم انقلاب، پاسخ دادن به این سخنان سخیف تنها اتلاف وقت خواهد بود.

خوشرو اضافه کرد: دولت آمریکا سرسختانه از پذیرش واقعیت‌های منطقه سرباز می زند و نقش آمریکا را در پیدایش گروههای تروریسی همچون داعش انکار می کند.

وی تصریح کرد: تلاش‌ها و طرح های ایران برای پایان دادن به جنگ و بحران در منطقه توسط همان کشورهایی شنیده نمی شود که میلیاردها دلار خود را صرف خرید «سلاح های زیبای» آمریکایی می کنند و می کوشند که منافع آمریکا و اسرائیل را بر منافع مردم خود مقدم بدارند.

سفیر ایران یادآور شد: سلاح های مرگباری که علیه کودکان و زنان در یمن بکار می رود زیبا نیستند، زیبایی را باید در چشمان کودکان بی گناهی جست که قربانی این سلاح ها می شوند.

خوشرو خاطرنشان کرد: من با اطمینان می گویم که هیچ کشوری به اندازه ایران با داعش نجنگیده و مانع شکل گیری خلافت داعش از دمشق تا بغداد نشده است.

وی با بیان اینکه اگر ایران در پی تسلط بر منطقه بود برجام هیچگاه به سرانجام نمی رسید، عنوان کرد: رهیافت دولت جدید امریکا و استراتژی خطرناک آن که اخیرا اعلام شد، برخلاف خواست جامعه جهانی است.

نماینده جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز شاهد آن هستیم که امریکا بیش از پیش در مقابل سیاست‌ها و مواضع مدبرانه جمهوری اسلامی ایران در جامعه بین المللی منزوی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

در چند روز گذشته لفاظی‌های بسیاری مبنی بر این‌که ممکن است یک جنگ بین ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران رخ دهد صورت گرفته است که بیشترین سهم در این لفاظی‌ها مربوط به دیپلمات‌های غربی و رسانه‌های نزدیک و وابسته به آنها بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر