رئیس رسانه ملی در دیدار با رئیس‌جمهور لبنان:

با مقاومت، آرامش را به منطقه بازمی‌گردانیم

رئیس سازمان صداوسیما در دیدار با رئیس‌جمهور لبنان به همدلی و هماهنگی تهران و بیروت در تقویت محور مقاومت اشاره کرد و افزود: با مقاومت و ایستادگی در کنار یکدیگر، آرامش را به منطقه بازمی‌گردانیم و ریشه تروریسم تکفیری را خواهیم خشکاند.
کد خبر: ۱۰۸۴۷۲۳

به گزارش روابط‌عمومی رسانه ملی، دکتر علی‌عسکری در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور(روحانی) به ملت و دولت و رئیس‌جمهور لبنان افزود: برای ملت بزرگ، مبارز و مجاهد لبنان آرامش و پیشرفت آرزو می‌کنم و به شما و ملت لبنان تبریک می‌گویم که با اتکا به شخصیت حکیم و سیاسی‌ای همچون شما آرامش، ثبات و امنیت در جامعه لبنان برقرارشده است و امیدواریم این روند ادامه یابد.

رئیس رسانه ملی روابط‌ جمهوری اسلامی ایران و لبنان را همواره در بالاترین سطح توصیف و تصریح کرد: مردم ایران همواره حامی لبنان بوده و خواهند بود و بویژه در مقابل رژیم صهیونیستی محکم در کنار شما می‌ایستند.

دکتر علی‌عسکری با اشاره به دعوت رئیس‌جمهوری اسلامی ایران از میشل‌عون، رئیس‌جمهور لبنان برای سفر به تهران گفت: ما منتظر تشریف فرمایی شما به ایران هستیم تا به دعوت رئیس‌جمهور روحانی به تهران بیایید و ما در صداوسیما تصاویری شایسته از همراهی و هماهنگی دو کشور را به نمایش جهانیان بگذاریم.

وی افزود: تهران و بیروت با هم‌افزایی در ظرفیت‌های رسانه‌ای می‌توانند نمایشی ویژه از محور مقاومت به جهانیان ارائه کنند و در این سفر توافقات خوبی در این خصوص صورت گرفته است.

رئیس رسانه ملی تعامل سازنده را سیاست اصلی جمهوری اسلامی توصیف و تصریح کرد: امیدواریم با همراهی و هماهنگی میان دو کشور و تعامل سازنده با کشورهای منطقه آتش فتنه‌ای را که تروریست‌های تکفیری با حمایت حامیان اصلی‌شان روشن کرده‌اند کاملا خاموش کنیم.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به وضع آوارگان سوری در لبنان گفت: من معتقدم شما به عنوان رئیس‌جمهور لبنان نقش ویژه‌ای در سامان دادن به اسکان آوارگان سوری و بازگشت تدریجی آنان خواهید داشت.

دکتر علی‌عسکری با بیان این‌که با تدبیر فرد هوشمند و مدبری چون شما و همکارانتان در لبنان بسیاری از مسائل حل خواهد شد، افزود: با این تلاش‌ها آرامش به سوریه بازخواهد گشت و با خروج تروریست‌ها، منطقه به سمت آرامش می‌رود و این همان سیاست جمهوری اسلامی ایران نیز هست.

تقدیر از سیاست‌های ایران در منطقه

میشل عون رئیس‌جمهور لبنان با تقدیر از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در منطقه افزود: مواضع خردمندانه و منطقی اخیر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که با در نظر گرفتن منافع سیاسی ایران صورت گرفت در ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی بسیار موثر بود و امیدوارم در این مسیر موفق باشید.

وی تاکید کرد: در قضیه برجام تفرقه‌ای میان آمریکا و اروپا به‌وجود آمده است که این پیروزی خردمندانه‌ای برای ایران است.

رئیس‌جمهور لبنان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در بالاترین سطح سیاسی در مسائل منطقه و بین‌الملل تاثیرگذار است و امیدواریم با تدبیر ایران و کشورهای منطقه راهکار سیاسی برای حل مشکل سوریه به‌دست آید.

میشل‌عون به حضور یک میلیون نفر از آوارگان سوری در لبنان اشاره کرد و افزود: ما معتقد نیستیم که همه آوارگان باید یکجا برگردند بلکه باید شرایط مساعد به‌وجود آید تا آوارگان به صورت تدریجی بازگردند و در این زمینه جمهوری اسلامی ایران بسیار تاثیرگذار است.

رئیس‌جمهور لبنان صحنه سیاسی این کشور را آرام و منطقی توصیف و تأکید کرد. هرچند درباره تحولات سوریه و غرب آسیا ممکن است اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد اما این اختلاف‌ دیدگاه‌ها کنترل شده است و به تنش اجتماعی منجر نمی‌شود.

دیدار با رئیس کمیسیون اطلاع‌رسانی مجلس لبنان

رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران همچنین با حسن‌ فضل‌الله رئیس و اعضای کمیسیون اطلاع‌رسانی مجلس لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در فشار کاری جلسات بودجه لبنان برگزار می‌شد، کمیسیون اطلاع‌رسانی گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه کرد. حسن فضل‌الله رئیس این کمیسیون گفت: این که به‌رغم جلسات بودجه دور هم جمع شدیم که در خدمت شما به‌عنوان رئیس رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران باشیم، نشان از اهمیت جایگاه شما و ایران دارد و ما به آن افتخار می‌کنیم.

دکتر علی‌عسکری هم در این دیدار درباره اطلاع‌رسانی و جایگاه حقوقی سازمان صداوسیما توضیحاتی ارائه کرد. در پایان این جلسه دو طرف بر گسترش همکاری‌ها تأکید کردند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها