jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۴۳۴۷ ۲۶ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بر اساس بررسی‌هایی که در جهان انجام شده، حدود 10 درصد افراد شاغل در محیط کار، به‌دلیل افسردگی به مرخصی استعلاجی می‌روند .

‌به گزارش جام‌جم، علیرضا رئیسی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که دچار اختلالات روانی هستند به دلیل افسردگی، در طول یک سال 36 روز مرخصی می‌گیرند. ‌او بیان کرد: سلامت روان از نظر بهداشت و پیشگیری و همچنین درمان مهم است و اگر به سلامت روان توجه کنیم به پویایی و مولد بودن انسان‌ها کمک می‌کند و اگر مورد کم توجهی قرار بگیرد، می‌تواند برای فرد، خانواده و جامعه، آسیب‌زا باشد.

‌رئیسی تصریح کرد: هفته آخر مهر در کشور به‌عنوان هفته سلامت روان نامگذاری شده و برای امسال، شعار «سلامت روان در محیط کار» در نظر گرفته شده است. در ایران، بیش از 50میلیون نفر بالای 15 سال و در سنین کار قرار دارند که 38 درصد این افراد شاغل هستند و به عبارت بهتر، بیش از 20 میلیون نفر از مردم ایران، در محیط کاری به فعالیت اشتغال دارند و این گروه، در جامعه مولد و موتور محرکه کشور برای توسعه و بهترین سرمایه هر جامعه‌ای هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر