jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۴۱۲۷   ۲۶ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر تجاری سازی وزارت جهاد کشاورزی گفت: یکی از دغدغه‌های مهم شرکت‌های دانش بنیان، بازار است که با ایجاد شبکه بازار مجازی کالا و خدمات محصولات دانش بنیان در بخش کشاورزی می‌توان آن را کاهش داد.

به گزارش ایرنا، مجید ولدان در نشست معرفی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در پارک علم و فناوری البرز، افزود: یکی از رویکردهای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی است.

وی ادامه داد: از زیرساخت‌های مورد نیاز برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان این حوزه، حمایت مالی از فعالیت‌های تولیدی یا خدماتی بخش کشاورزی است.

ولدان گفت: به این منظور صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با حداکثر سرمایه گذاری 49 درصدی دولت و حداقل سرمایه گذاری 51 درصدی بخش خصوصی تاسیس شد.

وی افزود: تنها شرکت‌های حقوقی دانش بنیان مورد تایید در سامانه دانش بنیانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همین طور شرکت‌های فناور عضو یکی از پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، امکان خرید سهام در این صندوق و بهره مندی از مزایا و دریافت تسهیلات از صندوق بدون نیاز به ضمانت‌های مرسوم و تنها از طریق ارائه چک و سفته را دارند.

ولدان خاطرنشان کرد: یکی از هدف گذاری‌های صندوق در حوزه اجتماعی حمایت از بازار محصولات دانش بنیان در بخش کشاورزی است. از آنجا که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های بسیار زیاد خود طرف دولتی صندوق است، می‌تواند امکانات خود را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی بگذارد و واسطه برقراری این مشارکت صندوق خواهد بود. وی تاکید کرد: رشد و بالندگی صندوق درگرو افزایش بهره وری بخش کشاورزی و مشارکت و توانمندسازی هرچه بیشتر و اثربخش تر تشکل‌ها و سایر فعالین این بخش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر