jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۸۴۰۷   ۱۰ شهريور ۱۳۸۵  |  ۱۵:۱۶

رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: مهر ماه امسال 2 هزار مدرسه با بیش از 12 هزار کلاس و بیش از 2 میلیون مترمربع زیربنا به فضای آموزشی کشور اضافه میشود.


حبیبالله بوربور در گفتوگو با فارس افزود: مهر امسال شاهد مدارسی نیز خواهیم بود که این مدارس توسط جوانان در اردوهای هجرت بسیج سازندگی بهسازی میشوند.
وی ادامه داد: پیشبینی بهسازی 5 تا 7 هزار مدرسه را داشتیم که تاکنون 5 هزار مدرسه بهسازی شده است.
بوربور به اعتبار 4 میلیارد دلاری برای مقاومسازی مدارس فرسوده کشور اشاره کرد و گفت: این اعتبار طی 4 سال باید تخصیص یابد که اعتبار سال اول آن 609 میلیون دلار است.
وی افزود: اوایل شهریور ماه امسال بخشی از اعتبار سال اول این قانون شامل 205 میلیارد تومان به آموزش و پرورش تخصیص یافت.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: از اعتبار 609 میلیون دلاری سال اول قانون مقاومسازی مدارس فرسوده، 150 میلیون دلار صرف خرید مصالح و 20 میلیارد تومان نیز برای مطالعات مربوط به مقاومسازی هزینه میشود.
وی اضافه کرد: مابقی اعتبار سال اول قانون مقاومسازی مدارس فرسوده برای تخریب و نوسازی حدود 2 هزار مدرسه هزینه میشود که از هفته گذشته اعتبار به استانهای کشور ابلاغ شده است و انشاءالله برای مهرماه سال آینده 2 هزار مدرسه نوسازی خواهند شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر