jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۳۸۲۹ ۲۵ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فاطمه حشمتی، بانوی 81 ساله شیرازی بتازگی به چین سفر کرد تا در مسابقاتی که برای سالمندان تدارک دیده شده بود، شرکت کند. این زن مسن ایرانی در نهایت با کسب یک طلا و یک نقره به ایران بازگشت. او در رشته دوومیدانی و پیاده‌روی با رقیبانی که هرکدام حداقل ده یا 20 سال جوان تر از خودش بودند، رقابت کرد و مدال گرفت.

حشمتی درباره کسب این افتخار در 81 سالگی گفت: برخی اوقات، هم سن و سال‌های خودم را می‌بینم که با عصا یا ویلچر یا بسختی راه می‌روند. از آنها می‌خواهم خود را خانه نشین نکنند. حتی خواهر خودم که دوسال از من کوچک‌تر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر