jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۰۸۳۳۷۸   ۲۳ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۷:۲۵

سفیر آلمان در ایران که صبح امروز به دیدار محسن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بود، گفت: دیگرانی هستند که نزد دولتمردان آمریکا، تبلیغات ضد ایرانی و ذهنیت سازی می کنند. آنها نزد ترامپ هم این کار را کردند ؛ به نحوی که گفته می شود آقای ترامپ خریداری شده است.

سفیر آلمان در ایران: ترامپ توسط برخی خریداری شده است!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازمجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی صبح امروز(٢٣ مهرماه) در دیدار با سفیر آلمان پیرامون مسائل مهم منطقه و روابط اتحادیه اروپا و آلمان با جمهوری اسلامی ایران گفتگو کردند.

رضایی در این دیدار با اشاره به اظهارات ابلهانه، خصمانه و ضد ایرانی دونالد ترامپ گفت: مواضع ترامپ تبدیل به یک مشکل جهانی شده است که قطعا برای اروپا نیز دردسر ایجاد می کند. او اینک در یک طرف منازعات منطقه قرار گرفته و درگیری را از سطح دولت ها به مسائل اختلافی میان ملت ها کشانده است. هیچ یک از روسای جمهور آمریکا تا کنون از واژه مجعول خلیج عربی استفاده نکرده بودند. خلیج فارس یک ارزش ملی است و چه موافقان و چه مخالفان به خلیج فارس علاقه دارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما عاقبت خوبی برای آقای ترامپ نمی‌بینیم، این که به یک توافق بین المللی پشت پا بزند، رفتاری زشت است و نوعی اهانت و تمسخر سایر کشورها به ویژه 5 کشور دیگر طرف مذاکره ایران به حساب می آید. آقای ترامپ با این اظهارات، سرنوشت خوبی نخواهد داشت.

محسن رضایی گفت: ما خویشتندارانه و با تدبیر رفتار می کنیم، ولی اگر کسی خیال خامی درباره ایران درسر داشته باشد، درمقابل او خواهیم ایستاد. آقای ترامپ علاوه بر این که بلوف‌های بسیاری زده است، اما احتمالا مشاورانش درباره اقتدار نیروهای مسلح ما به او اطلاعاتی داده‌اند که موجب شده، بخشی از رفتار ترامپ در مقایسه با اتهامات سابق وی حالت عقب نشینی داشته باشد. همچنین فرستادن بررسی توافق به کنگره هم نوعی عقب نشینی محسوب می شود، زیرا کنگره نمی‌تواند از برجام بیرون بیاید. احتمالا در کنگره تحریم‌های جدیدی وضع می کنند، ولی خروج از برجام برایشان بسیار مشکل است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در خصوص روابط ایران و آلمان گفت: موضوع آلمان و روابطش با ایران حاکی از ارتباطی تاریخی و ویژه است. مردم ما تصور خوبی از آلمان دارند که با منفعت دو سویه همراه بوده است و از آلمان انتظار داریم همکاری‌های اقتصادی خود را در امور بانکی و صنعتی با ایران گسترش دهد.

سفیر آلمان نیز با قدردانی از دیدگاه های دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دیگرانی هستند که نزد دولتمردان آمریکا، تبلیغات ضد ایرانی و ذهنیت سازی می کنند. آنها نزد ترامپ هم این کار را کردند ؛ به نحوی که گفته می شود آقای ترامپ خریداری شده است.

میکائیل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران افزود: بعید می دانم ترامپ فرق بین شیعیان و تکفیری ها را بداند و ما این آمادگی را داریم که برای درک بهتراز تلاش نیروهای ایرانی در مبارزه با تروریسم، گفتگوهایی را در اروپا سامان دهیم.

سفیر آلمان در کشورمان افزود: در حوزه اقتصاد از طرف آلمان تضمین می دهم که در بسیاری از بخش ها روابط اقتصادی بهبود یابد و معاهده وین پا برجا بماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها