jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۲۹۷۹ ۲۳ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گلستان گفت که با نفوذ موج سرما به عرض‌های شمالی و آغاز کوچ پرندگان مهاجر، اولین گروه از این پرندگان وارد تالاب‌های استان شدند.

امیر عبدوس یادآور شد: اکنون زیستگاه‌های آبی استان گلستان پذیرای صدها گونه از پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی است که از عرض‌های شمالی اوراسیا برای زمستان گذرانی به این مناطق پناه می‌آورند. وی افزود: تاکنون دو گونه چنگر و خوتکا به عنوان پیشقراولان مهمانان زمستانی وارد تالاب‌های گلستان شده اند و در روزهای آینده سایر گونه‌های مهاجر زمستان‌گذران از قبیل اردک سرسفید، اردک بلوطی،‌ قو، غاز، باکلان، کشیم،‌ پرستوهای دریایی، سلیم و کاکایی با پیمودن هزاران کیلومتر به استان پناه آورده و چند ماه از سال را در این زیستگاه‌ها سپری می‌کنند. / ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر