jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۰۸۲۹۳۵   ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۵:۴۲

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اظهارات ضد ایرانی از جمله جعل عنوان خلیج فارس که شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مطرح کرد ، گفت: علت اینکه ترامپ نام خلیج فارس را جعل کرد از دوحالت خارج نیست،یا واقعا از روی نادانی و بی اطلاعی این کار را کرده و یا عمدی در کار بوده است.

چرا ترامپ نام تاریخی خلیج فارس را جعل کرد؟ / بسیج دیپلماسی عمومی برای آشکار کردن دروغ های ترامپ

حمید رضا ترقی در گفتگو با جام جم آنلاین اظهار داشت: ممکن است ترامپ در جهت تامین خواسته های حاکمان برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس نام تاریخی این خلیج را جعل کرده باشد و به همین خاطر بود که رژیم آل سعود به عنوان اولین کشور از سخنان رئیس جمهوری آمریکا استقبال کرد.

وی همچنین به اتهامات واهی ترامپ علیه ایران مبنی بر حمایت از تروریسم اشاره کرد و گفت:اتهام حمایت ایران از تروریسم موضعی کاملا دروغ،غیرواقعی و فریبکارانه از سوی رئیس جمهوری آمریکا مطرح شد اما این نوع دروغ پردازی ها برای اکثر ملتها و دولتها به ویژه برای کشورهایی که مستقیما درگیر تروریسم هستند واضح و آشکار است و آنها به خوبی می دانند کدام کشور با تروریستها مبارزه می کند و کدام کشور از تروریسم حمایت می کند.

ترقی یادآور شد:اکنون ملتهای یمن،بحرین,عراق,سوریه,مصر و سایر ملتها و دولتها به خوبی می دانند حامی اصلی تروریسم در دنیا دولت آمریکا است،و جمهوری اسلامی ایران با داعش و سایر گروههای تروریستی واقعا مبارزه میکند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران باید ماهیت آمریکا و دروغ پردازی های رئیس جمهور آن را برای جهانیان آشکار کند اظهار داشت:ایران باید از همه ابزارهای دیپلماسی عمومی و تبلیغاتی برای خنثی کردن سخنرانی ترامپ استفاده کند،صرف محکوم کردن از سوی آقای روحانی رئیس جمهوری محترم و یا اتحادیه اروپا کافی نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:برای اقناع افکار عمومی جهان نیازمند دیپلماسی توانمند هستیم تا با استفاده از رسانه های داخلی و رسانه های کشورهای دوست دروغ پردازیهای ترامپ را افشا و واقعیتها را بیان کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مسلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
به نظرتون علت این بایكوت خبری سهامداران پدیده شاندیز چیه؟ رسانه های آزاد ؟؟...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها