jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۸۲۸۳۶   ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۲۷

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با انتشار بیانیه ای اهانت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ملت ایران را محکوم کرد.

واکنش کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به سخنان ترامپ

به گزارش جام جم آنلاین، متن این بیانیه به شرح ذیل است

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی درخصوص اهانت آشکار ترامپ به ملت شریف ایران
سخنان گستاخانه و بی خردانه شب گذشته رییس جمهور پریشان خاطر آمریکا بعد از جنگ روانی، رجزخوانی و خط نشان کشیدن های چند روز گذشته و تروریست خواندن ملت ایران، آخرین میخی بود که بر تابوت اعتماد به امریکا و دولتمردان آن کوبیده شد و درستی و صحت رویکرد چهار دهه سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی و پیش بینی های دقیق رهبر حکیم انقلاب در آغاز و ادامه مذاکرات را بر همگان ثابت کرد ومواضع اخیرترامپ ملت قهرمان ایران را یکپارچه دربرابرزیاده خواهی های امریکا قرارداد.

در این خصوص نکاتی چند قابل طرح و تامل است:

1- فارغ از همه تحلیل های ناظر به رفتار غیر طبیعی و ابلهانه ترامپ، علت العلل این اظهارات این است که تلقی استکبار از امضای برجام، آغاز راهی بود که انتهای آن به تسلیم همه جانبه ایران اسلامی در مقابل آنان ختم شود. به وضوح در تحلیل ها و اظهارات مقامات دیروز و امروز آمریکا و برخی همپیمانان غربی آنان توقع و انتظار تنازل تدریجی و گام به گام از اصول هویت ساز نظام بیان می شد. ایستادگی جمهوری اسلامی بر اصول، ارزش ها و منافع ملی و موفقیت های پی درپی جبهه مقاومت، افزایش قدرت و توان بازدارندگی نظامی با آزمایش انواع موشک ها، رویای تسلیم ایران را به کابوسی دهشتناک برای آنان مبدل ساخت. بر این اساس هیچ تمایز اساسی میان اوباما و ترامپ یا جان کری و تیلرسون مشاهده نمی شود. بنای بی اعتبارسازی برجام ونقض تعهدات از دوره اوباما پایه ریزی و در این دوره هم علنی تر تداوم پیدا کرد.

2- دشمنی و بغض آمریکا بر علیه فرزندان برومندو جان برکف ملت در نیروهای مسلح بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قابل فهم است. از نظر امریکا و ترامپ این سپاه هست که نقشه های غربزدگان داخلی را افشا وخنثی کرد و منطقه غرب آسیا را به گورستان آمال و آرزوهای آمریکا، صهیونیست، تکفیری ها و ارتجاع تبدیل کرد. اما دشمنان سپاه و انقلاب دچار یک خطای استراتژیک در تحلیل خود شده اند. آنان سپاه را بسان یک نهاد متداول نظامی فرض کرده اند که می توانند با اعمال تحریم جلوی رشد و بالندگی و نفوذ آن را بگیرند. اما واقعیت این است که اعضای سپاه وبسیج تک تک انقلابیون دیروز و امروز نهضت عاشورایی امام خمینی درایران وسراسرمنطقه وجهان اسلام هستندوساختار رسمی فعلی تنها نماد و ویترین خیل گسترده ای است که زندگی آنان به شوق جهاد و شهادت سپری می شود و تنها منتظر اشاره ای از امام خود برای ادای تکلیف درضربه زدن به منافع استکباردرجای جای جهان و محوصهیونیست هستند.

3- با تشکر از مواضع شفاف رییس جمهور محترم درپاسخ به توهین های بی شرمانه ترامپ، به ایشان و دولتمردان یادآور می شویم با شکست پروژه مذاکره و سازش با آمریکا، در دام اعتماد به اروپای هم پیمان آمریکانیفتند، هر چند که از ظرفیت آنها و دیگر موقعیت ها حتی الامکان باید نهایت بهره برداری را داشت. به آقای روحانی توصیه می کنیم اتفاقات سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ و نتایج معامله با سه کشور اروپایی را از کتاب خاطرات خود مرور کنند.

آزموده را آزمودن خطاست و این آیه کریمه راهمواره نصب العین قراردهند: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَی أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُم مِّنکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ.

تنها اتکای دولت باید به خداوند متعال و توده های میلیونی مردم و دست آوردهای بزرگی باشد که به مدد روحیه مقاومت و انقلابیگری برای کشورمان به دست آمده است. مسلما در صورت ایمان به وعده های الهی واستقامت درطریق حق، نصرت و یاری الهی قطعی است.

وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزیزٌ

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها