jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۲۷۱۱ ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دانش‌آموز نخبه ریاضی امیدوار است با مشخص شدن نتیجه آزمایش پزشکی قانونی از مجازات قصاص نجات یابد.

به گزارش جام‌جم، نیمه‌شب 15 مرداد 95، علی 17 ساله با ضربه چاقو، وحید 32 ساله را در رباط‌کریم کشت و دستگیر شد. او برای محاکمه به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد و در مقابل درخواست قصاص اولیای‌دم گفت: «پدر و مادرم چند سال پیش از هم جدا شدند و من با مادر و خواهرم زندگی می‌کردم. تمام فکر و ذهنم درس خواندن بود تا این‌که وحید پیدایش شد. او خودش را خواستگار مادرم معرفی کرد اما ما مخالف بودیم.» علی که دانش‌آموز نخبه ریاضی است، افزود: «شب حادثه از تولد پدرم برگشته بودم که وحید زنگ زد و علاوه بر فحاشی، یک میلیون تومان پول خواست. قبول نکردم. او هم پس از تهدید گفت بیا دم در مشکل را حل کنیم و اگر نیایی غیرت نداری. می‌دانستم چاقو دارد. برای ترساندنش، چاقویی از آشپزخانه برداشتم و پایین رفتم. صد متر دورتر از خانه، وحید به سمتم آمد و شروع به فحاشی کرد. سپس چند پاره آجر به سمتم انداخت. من عقب عقب رفتم، پایم پیچ خورد و روی زمین افتادم. نفهمیدم چاقو را چطور درآوردم. همان موقع وحید روی من پرید اما وقتی بلند شد، دستش را روی شکمش گذاشت. نفهمیدم چطور چاقو به او خورد.»

متهم در آخرین دفاع خود نیز از اولیای‌دم درخواست بخشش کرد و گفت: «من فقط به درس و مشقم فکر می‌کردم و تا آن موقع با هیچ‌کسی درگیری نداشتم. نمی‌دانم چطور شد قتل رخ داد. با حرف‌هایی که وحید به من زد، روحم در عذاب بود اما جراتش را نداشتم درگیر شوم.» در پایان دادگاه، قضات دستور دادند متهم برای تعیین رشد و کمال عقلی به پزشکی قانونی منتقل شود. اگر ثابت شود او در زمان حادثه ماهیت جرم را درک نمی‌کرده، از قصاص تبرئه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر