jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۲۶۵۹ ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با تاکید بر این‌که قیمت ویزای اربعین 40دلار است، گفت: با وجود این‌که کمترین قیمت ارز موجود در بازار برای زائران اربعین پرداخت می‌شود، اما نوسانات ارز در قیمت‌های تمام شده ویزای اربعین تاثیر اندکی خواهد داشت.

به گزارش تسنیم،‌ شهریار حیدری ‌افزود: در سال‌های گذشته زائران برای تهیه ویزا، اقدام به تهیه ارز می‌کردند که گاهی باعث بروز مشکلاتی نظیر سرگردانی زائران می‌شد، اما این برنامه امسال تغییر کرده است و تمام پرداختی‌های زائران به‌صورت ریال خواهد بود.

به گفته حیدری، زائران در مرحله نام‌نویسی، مبلغ ویزا را بنابر نرخ 40دلار به صورت ریالی پرداخت می‌کنند و سازمان حج و زیارت نیز بابت این مبالغ از بانک مرکزی ارز دریافت می‌کند و آن را به کنسولگری‌های عراق و مبادی قانونی آن می‌پردازد.

وی یادآور شد: البته این برنامه‌ریزی مدون بعد از رایزنی میان ستاد مرکزی اربعین حسینی و بانک مرکزی انجام گرفته و از مشکلات و سرگردانی زائران در بازار ارز می‌کاهد و به نوعی پرداخت‌ها ریالی است و خود سازمان حج و زیارت سایر فرآیندها را انجام می‌دهد.‌‌ حیدری درباره گنجانده شدن نرخ هلال احمر برای زائران اربعین حسینی گفت:‌ حدود 6200 تومان بابت خدمات بهداشت و درمان در آن سوی مرز گرفته می‌شود که این مهم نیز برای رفاه حال زائران است، چرا که هزینه‌های درمانی در کشور عراق بسیار بالاست و ما در این برنامه‌ریزی نیز کمترین قیمت را درنظر گرفته‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر