jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۰۸۲۱۱۴   ۱۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۲۰:۳۹

رویترز از طراحی بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا برای مقابله با خروج احتمالی ترامپ از برجام خبر داد.

بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا برای مقابله با خروج آمریکا از برجام

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، در پی تهدیدهای دولت آمریکا درخصوص خروج احتمالی این کشور از برجام، کشورهای اروپایی دست به طراحی بسته ای از اقدامات مشترک به منظور مقابله با تصمیم احتمالی ترامپ برای خروج از توافق هسته ای با ایران زده اند.

مقام های اتحادیه اروپا می گویند این بسته شامل صدور بیانیه ای درخصوص حمایت مشترک تمام قدرت های اروپایی از برجام با هدف ایجاد لابی با کنگره و افزایش فشار بیشتر به ایران خواهد شد.

لازم به ذکر است قدرت های اروپایی که برجام را به عنوان دستاوردی بزرگ در عرصه دیپلماسی تلقی می کنند، از چند هفته گذشته اقدام به استفاده از نفوذ خود در کنگره و گفتگو با بسیاری از اعضای کنگره آمریکا کرده اند.

همچنین روز سه شنبه نیز «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در تماس تلفنی با ترامپ از وی خواست تا بر سر توافق هسته ای با ایران باقی بماند.

یک دیپلمات فرانسوی در این باره به رویترز گفت: اگر این احساس به وجود آید که آمریکا دیگر از توافق (هسته ای) حمایت نمی کند، حقیقت این است که توافق به طور جدی به مخاطره خواهد افتاد و به اجرا درآوردن آن نیز بسیار مشکل خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر