jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۰۸۲۰۶۹   ۱۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۷:۵۱

وزیر امور خارجه انگلیس، پس از دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که کشورش تلاش می کند تا توافق هسته ای را حفظ کند، اما ایران باید به وظیفه خود عمل کند و اقدامات اخلالگرانه اش در منطقه را متوقف کند.

جانسون در دیدار با صالحی:برای حفظ برجام تلاش می کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس ضمن اشاره به دیدارش با «علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون ریاست جمهوری ایران، از تلاش انگلیس برای حفظ برجام گفت.

روز گذشته نیز وزیر امور خارجه انگلیس از گفتگو با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود و در پیامی توئیتری نوشته بود: «من با ظریف وزیر امور خارجه ایران گفتگو کردم. انگلیس متعهد به توافق هسته ای با ایران است و نگرانی‌های جدی درخصوص زندانی‌های دوتابعیتی از جمله نازنین زاغری را مطرح کردم».

همچنین «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه در یک گفتگوی تلفنی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بار دیگر بر تعهد انگلیس نسبت به توافق هسته ای منعقده میان ایران و گروه ۱+۵ موسوم به برجام تأکید کرد.

دفتر نخست وزیر انگلیس متعاقب این گفتگوی تلفنی با ارسال بیانیه ای اعلام کرد: «(نخست وزیر) در کنار شرکای اروپایی خود بار دیگر بر تعهد محکم انگلیس نسبت به این توافق تأکید می کند و معتقد است که این توافق برای امنیت منطقه ای از اهمیت حیاتی برخوردار است».

در ادامه این بیانیه آمده است: «(نخست وزیر) بر اهمیت نظارت دقیق و اجرای صحیح این توافق تأکید می کند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر