jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۰۷۸۵۴۳   ۱۰ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۱:۱۰

باز هم محرم و روزهای حزن‌انگیز تاسوعا و عاشورا و باز هم نینوایی دیگر در گوشه گوشه‌ این سرزمین که رگ و ریشه مردمانش را باید در فرهنگ عاشورا جست‌وجو کرد، مردمی که عاشقان تمام عیار حسین(ع) هستند و نوکری خاندان علی(ع) را بر هر افتخار دیگری ترجیح می‌دهند.

شبکه‌های استانی آیینه‌ تمام‌نمای شور عاشورایی ایرانیان

پوشش گسترده این رویداد عظیم فرهنگی و مذهبی که یک دهه است در سراسر ایران جریان دارد و تا دو ماه آینده کم و بیش ادامه خواهد داشت، یکی از وظایف اصلی رسانه ملی در این روزهاست و البته بار سنگین این مهم، بر دوش شبکههای صدا و سیمای استانی قرار گرفته است.

باید گفت با وجود همه کاستیها و کمبودها، شبکههای استانی باز هم توانستهاند آیینه تمامنمای شور حسینی ایرانیان باشند؛ سیمای مراکز طی ده روز گذشته حماسهای ماندگار خلق کردند و مجالس سوگواری محرم را به تمام و کمال در رسانه ملی به تصویر کشیدند، رادیوهای استانی نوای دلنشین مداحیهای سنتی با گویشهای مختلف را چنان زمزمه کردند که هر گوش شنوا و هر جان آمادهای را به حزن فرو بردند و خبرگزاریهای صدا و سیما در استانهای مختلف، با تمام توان وارد میدان شدند و شور عاشورایی ملت ایران را در قالب هزاران گزارش خبری و تصویری منعکس کردند و البته این کار سترگ همچنان ادامه دارد و در روزهای بعد هم شاهد تولید و پخش برنامههای مختلف به منظور پوشش وسیع عزاداریهای مردمی در اقصی نقاط ایران اسلامی روی آنتن شبکههای استانی خواهیم بود.

پخش زنده بسیاری از مراسم سوگواری محرم بویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا یکی از ماندگارترین اقدامات صدا و سیمای مراکز در دهه اول محرم امسال بود.

تولید و پخش دهها هزار دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی ویژه هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم، پخش زنده صدها مراسم سنتی سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت هشت سال فداکاری ملت ایران و هماهنگی به منظور برقراری ارتباط زنده با شبکههای سراسری و بینالمللی به منظور انعکاس شور عاشورایی ایرانیان و تامین بخش قابل توجهی از آنتن این شبکهها، کاری نیست که بتوان براحتی از کنار آن گذشت؛ صدا و سیمای مراکز توانستند با این حجم وسیع از برنامهریزی، مدیریت، تولید و تامین محتوا، بار دیگر بر اهمیت توسعه رسانه ملی با محوریت استانها صحه بگذارند و بر توانمندی خود، مهر تائید بزنند.

فرشید شکیبا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر