jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۷۸۴۴۸   ۱۰ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

باز هم محرم و روزهای حزن‌انگیز تاسوعا و عاشورا و باز هم نینوایی دیگر در گوشه گوشه‌ این سرزمین که رگ و ریشه مردمانش را باید در فرهنگ عاشورا جست‌وجو کرد، مردمی که عاشقان تمام عیار حسین(ع) هستند و نوکری خاندان علی(ع) را بر هر افتخار دیگری ترجیح می‌دهند.

پوشش گسترده این رویداد عظیم فرهنگی و مذهبی که یک دهه است در سراسر ایران جریان دارد و تا دو ماه آینده کم و بیش ادامه خواهد داشت، یکی از وظایف اصلی رسانه ملی در این روزهاست و البته بار سنگین این مهم، بر دوش شبکههای صدا و سیمای استانی قرار گرفته است.

باید گفت با وجود همه کاستیها و کمبودها، شبکههای استانی باز هم توانستهاند آیینه تمامنمای شور حسینی ایرانیان باشند؛ سیمای مراکز طی ده روز گذشته حماسهای ماندگار خلق کردند و مجالس سوگواری محرم را به تمام و کمال در رسانه ملی به تصویر کشیدند، رادیوهای استانی نوای دلنشین مداحیهای سنتی با گویشهای مختلف را چنان زمزمه کردند که هر گوش شنوا و هر جان آمادهای را به حزن فرو بردند و خبرگزاریهای صدا و سیما در استانهای مختلف، با تمام توان وارد میدان شدند و شور عاشورایی ملت ایران را در قالب هزاران گزارش خبری و تصویری منعکس کردند و البته این کار سترگ همچنان ادامه دارد و در روزهای بعد هم شاهد تولید و پخش برنامههای مختلف به منظور پوشش وسیع عزاداریهای مردمی در اقصی نقاط ایران اسلامی روی آنتن شبکههای استانی خواهیم بود.

پخش زنده بسیاری از مراسم سوگواری محرم بویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا یکی از ماندگارترین اقدامات صدا و سیمای مراکز در دهه اول محرم امسال بود.

تولید و پخش دهها هزار دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی ویژه هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم، پخش زنده صدها مراسم سنتی سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت هشت سال فداکاری ملت ایران و هماهنگی به منظور برقراری ارتباط زنده با شبکههای سراسری و بینالمللی به منظور انعکاس شور عاشورایی ایرانیان و تامین بخش قابل توجهی از آنتن این شبکهها، کاری نیست که بتوان براحتی از کنار آن گذشت؛ صدا و سیمای مراکز توانستند با این حجم وسیع از برنامهریزی، مدیریت، تولید و تامین محتوا، بار دیگر بر اهمیت توسعه رسانه ملی با محوریت استانها صحه بگذارند و بر توانمندی خود، مهر تائید بزنند.

فرشید شکیبا

جامجم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر