jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۶۷۱۶ ۰۳ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد، هیچ مشکلی برای تامین گوشت قرمز و مرغ مورد نیاز در ماه محرم وجود ندارد و به هیات‌های مذهبی، مساجد و تکایا تخفیف داده می‌شود و آنها می‌توانند هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد را 5700 تومان و گوشت قرمز منجمد را به صورت مخلوط 23 هزار تومان بخرند.

علیرضا ولی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی روزهای گذشته قیمت گوشت مرغ کاهش پیدا کرده و عرضه بشدت افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که متوسط قیمت این محصول در کشور به صورت بسته‌بندی و آماده طبخ، کیلویی حدود 6900 تومان بوده و در میدان بهمن به پایین‌تر از 6000 تومان رسیده است.

وی افزود: تدابیر سیاستگذاران بخش کشاورزی این بوده که در زمان افزایش مصرف محصولات پروتئینی که در همین ایام است، عرضه گوشت قرمز و گوشت مرغ به حدی برسد که با افزایش قیمت مواجه نشویم و مردم بتوانند نیازمندی خود را براحتی تامین کنند، چراکه در این دهه، نه‌تنها ایام محرم و زمان بازگشایی مدارس آغاز شده است، بلکه با زمان بازگشت حاجیان از مکه نیز همزمان شده، بنابراین تقاضا بیشتر از حد معمول است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: گوشت مرغ گرم به اندازه کافی در اختیار مردم قرار دارد و اگر در مناطقی عرضه کمتر از نیاز باشد، به همه اداره‌های پشتیبانی استان‌ها اعلام کرده‌ایم از ذخایر خود استفاده کنند و حتی در ایام تعطیل نیز برای عرضه گوشت قرمز و گوشت مرغ حضور داشته باشند.

ولی گفت: در زمینه‌ گوشت قرمز با بازار آرام و ثبات نسبی مواجه‌ایم و واردات گوشت قرمز به صورت گرم همچنان ادامه دارد؛ به گونه‌ای که درحال حاضر در همه میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز منتخب عرضه گوشت قرمز انجام می‌شود و در استان‌هایی مانند اصفهان، قم، البرز، زنجان، یزد، آذربایجان شرقی، مازندران و... نیز با توجه به بالا بودن تقاضا، عرضه گوشت گرم ادامه پیدا کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر