jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۶۰۷۳   ۰۱ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۴:۳۱

رئیس اقلیم کردستان عراق که قرار بود امروز کنفرانسی خبری را برگزار کند این برنامه را به تعویق انداخت.

«بارزانی» کنفرانس خبری اش را به تعویق انداخت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر،اقلیم کردستان عراق روز دوشنبه هفته جاری شاهد برگزاری همه پرسی جنجالی خواهد بود و این در حالی است که همه پرسی در کشورهای دیگر آغاز شده است.

در همین رابطه روز گذشته مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق بر عدم عقب نشینی اربیل از برگزاری همه پرسی استقلال تأکید کرد.

وی گفت: حاضر به مذاکره جدی با بغداد هستیم؛ اما پس از برگزاری همه پرسی! اکنون ما در برابر دو راهی «بردگی» و «آزادی» قرار داریم!

بارزانی همچنین ادعا کرد که با وجود نقص های زیاد قانون اساسی، اقلیم کردستان بیش از دولت بغداد به آن پایبند بوده است.

رئیس اقلیم کردستان عراق که تداوم ریاستش بر این اقلیم برخلاف قانون است، در ادامه اظهارات خود ضمن متهم ساختن دولت بغداد به فرقه گرایی مدعی شد: دولت کنونی یک دولت دموکراتیک نیست.

وی همچنین ادامه داد: برخی مسأله برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان را جدی نگرفتند و گمان کردند که ما برای سرپوش نهادن بر مشکلات داخلی این مسأله را مطرح کردیم.

بارزانی افزود: مسأله همه پرسی اکنون دیگر از دست من و احزاب کُردی خارج شده و به دست ملت کُرد افتاده است.

رئیس اقلیم کردستان ادامه داد: برگزاری همه پرسی مقدمه ای برای انجام مذاکرات درباره نفت و مرزها میان اربیل و بغداد خواهد بود. بعد از ۲۵ سپتامبر درباره همه چیز مذاکره می کنیم.

بارزانی گفت: هزینه استقلال را پرداخت خواهیم کرد و به خاطر آن خواهیم مُرد. امروز طرف های متعددی در داخل و خارج ما را تهدید می کنند و خواستار عدم برگزاری همه پرسی استقلال هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر