jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۷۵۸۰۶   ۰۱ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس منطقه اقلیم کردستان عراق گفت که آماده گفت‌وگو با دولت عراق هستیم، اما بعد از برگزاری همه‌پرسی گفت‌وگو صورت خواهد گرفت. وی افزود: کردها سال‌هاست به این نتیجه رسیده‌اند که همکاری و مشارکت با بغداد به بن بست رسیده‌ است.

بارزانی مدعی شد همه‌پرسی دیگر نه در دست وی و نه در دست احزاب کرد است، بلکه این مردم کردستان هستند که درباره آن تصمیم خواهند گرفت. از سوی دیگر، کمیته برگزاری انتخابات کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان در استان‌های کرکوک، دیالی و نینوا برگزار می‌شود. به گزارش سومریه نیوز، این کمیته تأکید کرد: برای برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان، 12 هزار صندوق رأی‌گیری در 2000 شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده است. در همین حال، سید عمار حکیم، رئیس حزب «جریان حکمت ملی» روز جمعه طی سخنانی در واکنش به اظهارات مسئولان کرد عراق درباره برگزاری همه‌پرسی در استان مورد مناقشه «کرکوک» اعلام کرد استان کرکوک رمز وحدت عراق است و باید کینه‌توزی‌ها و انتقام‎جویی‌ها را کنار گذاشت./فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها