jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۴۵۶۲ ۲۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان، هیات وزیران با طرح شناور ساعات اداری کارمندان در هفته اول مهر موافقت کرد و قرار است بزودی بخشنامه‌های لازم در این خصوص ابلاغ شود .

به گزارش جام‌جم، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر این‌که کمک والدین در کاهش ترافیک بسیار موثر است، عنوان کرد: خوشبختانه هیات وزیران بحث شناور شدن شروع ساعات کار ادارات را از 9 صبح قبول کرده است و ان‌شاءالله بزودی به تمام نهادها بخشنامه می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، براساس بررسی‌های انجام شده در هفته اول مهر، شاهد پیک ترافیکی صبحگاهی و عصرگاهی بابت تردد کارمندان، والدین، دانش‌آموزان و دانشجویان به مراکز علمی و مدارس هستیم که میزان ترافیک صبحگاهی به دلیل همزمانی این ترددها بسیار بیشتر خواهد بود.

بعدازظهرها نیز پیک زیادی در بازگشت کارمندان و دانش‌آموزان تهرانی به سمت مبدا وجود دارد. این مقام مسئول پیش‌بینی می‌کند: بخش عمده ترافیک عصرگاهی و شبانگاهی شهر تهران به خاطر همزمانی دهه اول مهر با دهه اول محرم خواهد بود که این همزمانی حجم ترافیک را در سطح شهر بیشتر می‌کند.

به همین دلیل، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از شهروندان خواسته از سفرهای غیرضروری در این ایام خودداری کنند.

پورسیدآقایی همچنین به والدین توصیه کرده در صورت استفاده نکردن از سرویس مدارس در رساندن فرزندان خود به مدارس حتما از توقف دوبله یا حاشیه‌ای در مقابل مدارس خودداری کنند و حتی در صورت امکان با فاصله بیشتری از مقابل مدرسه بایستند.

از سوی دیگر با سازمان آموزش و پرورش شهر تهران و انجمن اولیا و مربیان نیز توافق شده است از روز اول شروع سال تحصیلی، سرویس مدارس بدون مشکل کار خود را انجام دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر