jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۳۹۶۴ ۲۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دومین همایش ملی خربزه با حضور محققان، استادان و صاحبنظران دانشگاهی در تالار جامی این شهر برگزار شد.

این همایش یکروزه با محوریت مدیریت آبیاری و تغذیه، اصلاح نژاد و تولید بذر، مدیریت تولید، فیزیولوژی تولید، آفات و بیماری‌ها، علفهای هرز، اقتصاد و بازاریابی، اشتغال و فرهنگ، فرآوری‌های جانبی و محیط زیست برگزار شد.

از میان 100 عنوان مقاله رسیده به دبیرخانه این همایش، 40 عنوان برای ارائه برگزیده شده بود که 10 عنوان به صورت سخنرانی و بقیه در قالب پوستر ارائه شد.

فرماندار تربت جام گفت: برای سوددهی و بازاریابی درست، باید محصول خربزه به روش‌های علمی و نوین کشت شود ولی متاسفانه ما در حوزه اجرا الگوی خاصی نداریم بنا بر این کمترین سود از این محل عاید تولید کننده می‌شود که لازم است ضمن بازاریابی و تامین سلیقه مصرف کننده، این محصول را تولید و برای صادرات آن برنامه ریزی کنیم.

علی رستمی تاکید کرد: برای حفظ و رونق بازار این محصول و توسعه نقش آن در اقتصاد منطقه باید به سمت استقرار صنایع تبدیلی حرکت کنیم که نیازمند سرمایه گذاری در این حوزه هستیم.یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: آنچه که از محصول خربزه داریم حاصل زحمات کشاورزان است که پشت به پشت این محصول را حفظ کرده اند و هیچ دانشمند و محققی تاکنون روی خربزه و برای ژنتیک و اصلاح نژاد آن کاری نکرده است.

پروفسورعبدالکریم کاشی افزود: منشاء خربزه فلات آفریقا و آسیا و مهد آن فلات ایران بوده است که مراحل تکامل را نیز در این سرزمین طی کرده است.

این استاد دانشگاه افزود: خربزه به لحاظ گیاه شناسی یک گونه پایه است و خودکنترلی ندارد به همین دلیل میوه درشت تولید می‌کند و طبیعت کویری دارد که با دمای 16 درجه سانتیگراد رشد می‌کند.کاشی خاطرنشان کرد: خربزه در گذشته به صورت دیمی و سنتی کشت می‌شد که کشاورزان باید همچنان محصول خربزه را برای ما ایرانیان حفظ کرده و در راستای مصرف بهینه آب و تولید محصولی با قابلیت حمل و نقل بهتر و بیشتر تلاش کنند.از 80 هزار هکتار کشتزار خربزه کشور 35 هزار هکتار آن در استان خراسان رضوی و 18 هزار هکتار در تربت جام کشت می‌شود که این شهرستان رتبه نخست کشور را در تولید این محصول دارد.شهرستان 280 هزار نفری تربت جام در 167 کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر